Нині в області вже успішно працюють дві сонячні станції, які виробляють майже 2 тисячі кіловат електроенергії. Їхня експлуатація стала своєрідним пілотним проектом для Харківщини, який переконливо засвідчив перспективність використання відновлюваних джерел електроенергії в регіоні.

«Цього року плануємо продов­жити роботу в цьому напрямі. Для будівництва сонячних станцій вже визначено 3 майданчики. На реалізацію проектів буде залучено приблизно 20 мільйонів гривень», — розповів про плани директор департаменту житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури Харківської облдержадміністрації Сергій Магдисюк, зазначивши, що в питаннях заміщення газу Харківська область має лідерські позиції в країні.

Він зазначив, що  у 2015—2016 роках в області реалізовано майже 140 проектів із газозаміщення на загальну суму 200 мільйонів гривень. Це дало змогу зменшити плату за газ, який споживали в опалювальний сезон, на суму майже 80 мільйонів гривень і знизити загальне споживання газу на 20%. При цьому 23 об’єкти з переліку зроблено за рахунок приватних інвесторів.

Напевне, провідна роль регіону у використанні альтернативних видів палива та розвитку відновлюваної енергетики стала одним з визначальних чинників, які приваблюють сюди потенційних інвесторів, і сприяли їх широкому представництву на нещодавньому семінарі в Харкові, організатором якого виступило Державне агентство з питань енергоефективності та енерго­збереження України.

На семінарі з вуст директора департаменту відновлюваних джерел енергії Держенергоефективності Юрія Шафаренка прозвучало цікаве твердження,  що Україна має можливості  фактично повністю заміщати природний газ альтернативними джерелами енергії й не сплачувати за нього щороку приблизно 3 мільярди доларів США.

Таку точку зору поділяють в облдержадміністрації та втілюють її на практиці. За словами Сергія Магдисюка, регіон і  надалі використовуватиме щонайменші можливості для підвищення енергоефективності й розширення газозаміщення, брати на озброєння і реалізовувати всі нові технології.

Зокрема він розповів про реалізований торік коштом обласного бюджету проект переведення на альтернативні джерела енергії котелень, що опалюють об’єкти соціальної сфери у Вовчанському районі, й повідомив: у Вовчанську буде реалізовано проект з будівництва міні-ТЕЦ. Торік коштом обласного бюджету вже розроблено його техніко-економічне обґрунтування. Подібний проект готують для Куп’янська та ще 10 міст області. Крім того, розглядають варіант будівництва міні-ГЕС на Печенізькому водосховищі, що дасть змогу додатково за зеленим тарифом отримати тисячу кіловат електроенергії.

Керівник департаменту облдержадміністрації поділився досвідом з відшкодування «теплих» кредитів для ОСББ та ЖБК та щодо компенсації відсотків для населення. За словами Сергія Магдисюка, цього року вже передбачено кошти за відповідними програмами — це 600 тисяч гривень для об’єднань співвласників багатоповерхових будинків. Усього ж на нинішній рік  заплановано спрямувати 1 мільйон 200 тисяч гривень для ОСББ і приблизно 6 мільйонів — для населення .