IV Всеукраїнський форум інституцій місцевого розвитку об’єднав  представників українських міст і містечок, проектів міжнародної технічної допомоги, ставши платформою для активного діалогу між учасниками в питаннях програм розвитку територіальних громад. Ініціатором заходу виступило представництво проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС).

«Вінниця — це місто, у якому плануємо випробувати найскладніші найсучасніші й найефективніші методики з розвитку місцевої демократії, економічного розвитку, а також стимулювання розвитку малого та середнього бізнесу. Також ми вирішили саме у Вінниці провести форум, щоб ознайомитися з найкращими практиками в місті, які стосуються діяльності агенцій економічного розвитку, демократизації процесів та  створення кращих умов для залучення інвестицій і підтримки малого й середнього бізнесу», —  сказав директор проекту ПРОМІС Олександр Кучеренко.

Один із пріоритетів стратегії «Вінниця-2020»  — сталий економічний розвиток. «На сьогодні ми максимально ефективно співпрацюємо з GIZ для інтегрованого розвитку міста до 2030 року, в нас вдала співпраця з проектом ПРОМІС щодо визначення маркетингової стратегії та бренда міста. Також працюємо над розробленням програми підтримки і розвитку підприємництва», — зазначив Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Говорячи про важливість зібрання, голова облдержадміністрації Валерій Коровій висловив переконання, що нині в Україні відбуваються докорінні зміни у комплексі процесів, які формуватимуть майбутнє держави. З його слів, успіх  Вінниці як рушія економічного зростання в області полягає в надзвичайно якісному стратегічному плануванні та в чіткому визначенні пріоритетів. І нині цей досвід поширюється на інші міста і містечка. Цьому сприяє і бюджетна децентралізація, яка відкрила позитивні можливості для реалізації стратегій муніципального розвитку територій.

«Ми зацікавлені в тому, щоб децентралізація торкалася не лише передачі фінансових ресурсів, адміністративних повноважень, а й супроводжувалася формуванням нових стимулів і мотивації для економічного розвитку», — зауважив керівник області.

Протягом двох днів роботи учасники форуму зосередили увагу на  питаннях: як планувати успішний економічний розвиток території,  розвивати малий та середній бізнес у територіальній громаді та  ефективно залучати інвестиції. 

А розвивати територіальні громади в умовах реформ допоможе проект «Академія управління територією-2017», який реалізують за підтримки Міжнародного фонду Ганса Зайделя.

Об’єднані територіальні громади отримують  фінансову, ресурсну, управлінську незалежність, тож потребують знань на шляху розвитку місцевого самоврядування. Тому під час відкриття  проекту відбулося підписання меморандуму про співпрацю між вінницькими обласними організаціями, які його реалізовуватимуть, а саме: центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів, регіональним відділенням Асоціації міст України, центром розвитку місцевого самоврядування, обласною асоціацією органів місцевого самоврядування та агенцією регіонального розвитку.

«Сьогоднішній захід із координації дій експертів самоврядування дасть новий імпульс у вашій роботі. Це професіонали, які мають змогу передавати знання, бачення того чи іншого процесу, тих чи інших кроків, які необхідно здійснювати», — зазначив голова обласної ради Анатолій Олійник,  звертаючись до голів об’єднаних територіальних громад області, які взяли участь в семінарі «Першочергові завдання органів місцевого самоврядування у процесі підготовки та проведення фінансової реформи в Україні».

За словами організаторів, слухачі академії матимуть змогу пройти стажування за кордоном.