У більшість банків з початком грудня приходять різноманітні новорічно-різдвяні депозитні акції, які так чи інакше заохочують теперішніх та майбутніх клієнтів фінустанов заробити на своїх грошах.
Звісно, найбільш завзяті в цій «боротьбі» за клієнта комерційні банки. Нині є фінустанови, які надають гривневі депозити під 21—23,5% терміном на три місяці. Окрім того, вже є немало банків, які пропонують такі відсотки під відкриття річних вкладів.
Цікаві пропозиції
Водночас слід додати, що далеко не всі фінансові установи наполегливо взялися розширювати перелік новорічно-різдвяних подарунків. Кореспондент «УК» переглянув сайти багатьох комерційних банків. Чимало з них працюють у звичному режимі — депозити перебувають на тому самому рівні, що і були до грудня цього року (від 15 до 18% річних). Це стосується гривневих вкладів.
Інша ситуація на ринку валютних депозитів. Там просто «рай» цікавих пропозицій. Так, є навіть банки, які пропонують своїм вкладникам депозити в доларах під 13,5% — терміном не на три місяці, а лише на 30 днів.
У цілому, привабливі святкові відсотки коливаються від 8 до 10%. Кореспондент «УК» нарахував 14 банків, які пропонують своїм клієнтам доларові депозити під 8% і більше терміном на три місяці. 20 фінустанов надають депозитні ставки за вкладом на шість місяців під 8% і більше.
Деякі експерти пояснюють таке пожвавлення на ринку валютних вкладів напередодні Нового року намаганнями масово залучити до банків «панчішні» долари населення, які в певної частини людей протягом довгих років лежать удома, і вони категорично відмовляються їх «віддавати» банкам.
Тепер є велика спокуса, поклавши на три місяці (а може, й на один), приміром, 10 тисяч доларів під 13,5% річних, отримати «навару» 333 «зелених».
Варто зазначити, що державні банківські установи не беруть активної участі в депозитних акціях. Як зазначила «УК» прес-секретар, начальник управління маркетингу, реклами та зв’язків із громадськістю Ощадбанку Ярослава Тітова, стратегія та політика установи лишається в цьому незмінною багато років. «Ми стабільний банк, який надає клієнтам гарантії від самої держави, чого, як ви знаєте, немає в комерційних фінустановах. Тому залучати вкладників акційними заходами не будемо. Що стосується умов надання кредитів, то вони є практично одними з найбільш лояльних серед усіх банків України», — додала вона.
До речі, не особливо популярними стають такі акції і в комерційних банках. А їхні керівники впевнені, що ці заходи мають дуже невеликий за часом ефект. Проте витрати на них фінустанови роблять чималі.
Розіграші та знижки
Чим же ще заохочують фінустанови своїх клієнтів? Кілька банків пропонують своїм клієнтам цікаву знижку за користування банківською скринькою для зберігання коштовностей та грошей. Знижки на цю послугу коливаються від 1 до 3 гривень за день. Термін дії таких акцій фінустанови продовжують далеко за новорічно-різдвяні свята.
Зустрічаються також і так звані будівельні акції — кредитування зведення житла під заставу з невеликими знижками (до 1% ставки). Більше того, таку нагоду деякі фінустанови надають не лише «старим» клієнтам, а й новим.
Нині також чимало банків з метою привчити клієнтів та й усіх українців до сплати за товари й послуги через картки роблять новорічно-різдвяні акції. Так, приміром, якщо клієнт банку розрахується протягом певного періоду в торговельній мережі на загальну суму не менш як 1000 гривень, то він автоматично стає учасником розіграшу планшетів, комп’ютерів та іншої техніки.
Нарешті, чимало банків просто дають своїм клієнтам подарунки (приміром, коробку цукерок тощо). І людям приємно, що їхня фінустанова не обійшла їх увагою.