Ідею цікаво розповісти іноземцям про історію та цінність українських музейних шедеврів вирішили втілити Мінкультури та Мінінформполітики, започаткувавши телепроект «Ніч у музеї».

«Проект — це телевізійна картинка, що демонструє не лише технічний показ тих шедеврів, а й реконструкцію подій, про які вони розповідають. Логіка в тому, що коли людина з іншої країни не розуміє, для чого їй відвідувати Україну, то ми маємо донести, зокрема, що цікавого в тому чи іншому музеї. Наше завдання — щоб «Ніч у музеї» побачило якомога більше людей», — розповів журналістам міністр інформаційної політики України Юрій Стець.

В телепроекті демонструють реконструкції подій, що стосуються того чи іншого музейного шедевру. Фото УНIAН

Проект стартував торік у листопаді на каналі іномовлення UA/TV англійською, українською та російською мовами. На сьогодні зроблено 19 випусків, які можна переглянути на каналі UA/TV в YouTube. «Це зріз нашої історії, який допоможе розповісти, чим багаті наші музейні фонди. Коли ми його лише розпочинали, мало хто вірив, що про музей можна цікаво розповісти. Але на сьогодні ми це довели», — вважає генеральний директор Мультимедійної платформи іномовлення Людмила Березовська.

«Ніч у музеї» як велике музейне явище має довгу історію, початок якої — в Німеччині та Франції. «З 2008 року до нього потроху стала долучатися й Україна, а останні три роки широкомасштабні іміджеві ночі в музеях, наповнені театральними дійствами, стали вже певною фішкою наших музеїв», — розповів міністр культури України Євген Нищук.

За словами Юрія Стеця, у найближчих планах, окрім зйомки наступних телесюжетів, — з допомогою МЗС просунути телепроект за межі іномовлення на інші світові канали і його презентація в українських посольствах за кордоном.

«Звертатимемося до українських медіа-менеджерів, щоб цей продукт про наші шедеври й цінності з’явився на українських телеекранах, щоб його побачили якомога більше співвітчизників», — пообіцяв він, наголосивши, що останнім часом з українськими медіа-менеджерами вдалося налагодити якісний діалог. Він був важливим під час роботи над нещодавно ухваленим законом про державну підтримку кінематографії, один із важливих аспектів якого — державна підтримка виробництва українських сералів.

«Щоб знімати український продукт, медійникам був потрібен імпульс, і законодавчий зокрема. Ми вперше певною мірою дотуватимемо виробництво наших серіалів українською мовою», — сказав Євген Нищук. Це стосуватиметься й документалістики, й художніх телесеріалів. 

Тетяна КАПУСТА
для «Урядового кур’єра»