Студент технологічного університету Владислав Джулай ще зі шкільної лави цікавиться різними технічними пристроями, сам їх конструює. Навчаючись у Черкаському політехнічному технікумі, він разом із такими ж ентузіастами брав активну участь у конкурсах технічної творчості.
Торік волонтери висловили побажання, аби юні техніки допомогли військовим, які дуже потребують приладів для підзарядки засобів зв’язку, зокрема мобільних телефонів, підключення ноутбуків. Владислав загорівся ідеєю одразу. Річ у тім, що різних перетворювачів напруги існує чимало, а от для польових умов ніхто нічого підходящого не створив. Майбутній інженер-механік працював над схемою такого перетворювача близько місяця. Волонтери допомогли юному конструкторові коштами. І ось прилад придатний для використання.
— Тепер, — розповідає Владислав, показуючи готовий прилад на п’ять розеток, — у будь-якій віддаленій від цивілізації точці можна легко зарядити рацію, мобільний телефон, увімкнути переносний комп’ютер, навіть лампочки для освітлення підключати. Я розробив схему так, аби прилади працювали навіть при мінусовій температурі до 20—30 градусів.
Нині Владислав працює над виготовленням десяти таких приладів. Коштами допомагають міські чиновники, а практичну допомогу надають учні згаданого технікуму. З них і зібрали бригаду ентузіастів, які вільний час віддають цікавій і корисній справі. Незабаром буде виготовлено першу партію польових перетворювачів напруги. Після випробувань та складання інструкції з користування приладом його відправлять на передову.
Цікаво, що не тільки електрики технікуму взялися допомогти військовим. Активно ладнають автівки для потреб фронту автомеханіки. Ще восени для 72-ї окремої механізованої бригади вони переобладнали ЛуАЗ для транспортування мінометів. Незабаром стане до ладу переобладнаний під військові потреби УАЗ–469. Кошти на це виділяють батьки. Окрім цього, майбутні автомеханіки навчальну практику проходять в Черкаському автомобільному батальйоні. Там допомагають ремонтувати техніку, яку повертають із зони АТО.