Лора ВОВК
для «Урядового кур’єра»
Застосування сили правоохоронними органами проти мирних протестувальників було засуджено як на міжнародному рівні, так і Президентом. Ми вважаємо, що дії окремих посадових осіб не повинні кидати тінь на наших з вами колег — молодих охоронців, які так само, як і ми з вами, відвідують лекції і прагнуть будувати своє життя тут, в Україні.
З таких слів у стінах національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова й розпочалася масштабна дискусія серед представників провідних вишів. Офіційно, немов за трибуною Верховної Ради, координатор Студентської ради міста Києва Артем Нікіфоров задав тон засіданню:
— Ми не поділяємо позицію деяких наших колег, які виступають від імені студентів, до речі, досить безпідставно, та намагаються під приводом політичних гасел отримати політичні дивіденди та заблокувати навчальний процес. Спроби радикально налаштованої молоді змусити студентів не відвідувати заняття в КНУ ім. Т. Г. Шевченка, Національному університеті харчових технологій, КНУ будівництва і архітектури, Національному педагогічному університеті ім. М.П. Драгоманова та Київському національному лінгвістичному університеті залишилися безуспішними. І це зрозуміло, бо не можуть 30 осіб, навіть голосистих, диктувати свої правила гри для сотні тисяч студентів. Навіть якщо в руках вони тримають гучномовці, а в кишенях посвідчення помічників народних депутатів. Це не дає їм права ∂валтувати навчальний процес.
Він також резюмував, що з боку влади на студентів тиску не було. Свої обіцянки — не чинити тиск на студентів, які хочуть висловити свої «конституційні права та свободи» на Майдані, — Міністерство освіти також виконало. Тож наразі молодь зібралася докладно обговорити й підбити підсумки ситуації місячної давнини та віднайти своє місце у внутрішньополітичних процесах. «Першими на Євромайдан вийшли висловити позицію студенти. Але цими вихідними створено громадське об’єднання «Майдан». До його керівного органу увійшли лише політики — студентство ж відсунули на задній план. Процеси завершилися зловживанням політичними силами здобутків, які їм насправді не належать», — ось так Артем Нікіфоров завершив вступне слово та передав ініціативну палицю голові Всеукраїнської студентської ради Олександру Туру. А той лише зазначив, що кількома годинами раніше в ході засідання президії Всеукраїнської студентської ради поспілкувався з представниками різних областей України і тепер хоче почути думки столичних студентів.
Однак дискусії не відбулося. Представники найбільших у столиці вишів одностайно акцентували на тому, що ректори їхніх закладів насильно двері перед бажаючими протестувати не зачиняли. Мовляв, той, хто хоче, вчитиметься за будь-яких обставин. Пролунали й неоднозначні висловлювання проти єврокурсу, однак переважна кількість їх не підтримала.
Що ж отримали опісля майже двогодинного спілкування? Домовленість, що в 2014-му голос студентства має бути обов’язково почутим. Позицію та пропозиції кожен з вишів означить у письмовому вигляді. Для цього ще треба буде створити спеціальний координаційний орган.