ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я
У місті запрацював обласний перинатальний центр
У церемонії відкриття закладу, створеного на базі Полтавської обласної клінічної лікарні імені М.Скліфосовського, взяли участь віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул, перший заступник Глави Адміністрації Президента Ірина Акімова та керівник Полтавської облдержадміністрації Олександр Удовиченко. Це вже восьмий медичний заклад нового рівня, зведений в рамках реалізації національного проекту Президента «Нове життя. Нова якість охорони материнства та дитинства». Реконструкція ж корпусу клінічної лікарні розпочалася в червні 2012 р., і загальна кошторисна вартість робіт сягнула 67,8 млн гривень (з них 28,2 млн — вартість медичного обладнання).
У вітальному слові Олександр Вілкул наголосив: «Віктор Янукович поставив завдання до 2014 р. створити в кожній області по закладу такого типу. Вони й стануть основою комплексної перинатальної допомоги, яка включатиме сучасну мережу екстреної допомоги з реанімобілями. Це дасть змогу перевозити новонароджених вагою від 500 грамів».
Як передає слова віце-прем’єра його прес-служба, свідченням того, що перинатальні центри стають точкою зростання прикладної медицини та вітчизняної науки, є доступність для українських жінок послуг з питань планування сім’ї, високоякісної медико-генетичної допомоги й умов для безпечних пологів.
За статистичними даними, у Дніпропетровській, Кіровоградській, Харківській, Донецькій, Житомирській, Київській областях та АР Крим з моменту відкриття центрів народилося понад 17 тис. дітей, частина з яких перебувала у групі ризику. У цьому контексті Олександр Удовиченко зазначив, що завдяки реалізації проекту на Полтавщині закладено основу регіональної системи перинатальної допомоги.
У свою чергу Iрина Акімова сказала, що нові перинатальні центри відіграють важливу роль у підвищенні міжнародних рейтингів України. Вона також зазначила, що Полтавський перинатальний центр забезпечений необхідним сучасним обладнанням: телемедичною технікою, яка у режимі реального часу допоможе здійснювати консультації з фахівцями в Києві та за кордоном.
Окремо Ірина Акімова подякувала меценатам за допомогу у створенні закладу і наголосила, що на його базі здійснюватиметься підготовка медичних працівників для всієї країни (мається на увазі тренінговий центр для підготовки і перепідготовки фахівців з усіх областей).
Перший заступник Глави Адміністрації Президента також зауважила, що завдяки активному співробітництву з міжнародними партнерами робота з підготовки кадрів постійно розширюється. «З початку роботи проекту понад 3,5 тис. лікарів уже пройшли навчання за цією програмою. Ми вирішимо завдання підвищення якості надання допомоги матері і дитині. Його поставив перед нами Президент. Це ж завдання ставиться всім світовим співтовариством», — передає слова посадовця прес-служба глави держави.
Відділ новин
«Урядового кур’єра»