На Салтівській лінії Харківського метро почав курсувати вагон-музей, у якому розміщено світлини про Харків на різних етапах його історії. Такий незвичайний заклад культури створили до 70-річчя звільнення міста від німецько-фашистських загарбників у роки Великої Вітчизняної війни.
Як розповів заступник генерального директора з експлуатації КП «Харківський метрополітен» Владислав Теренко, експозиція вагона-музею відображає три етапи життя міста: Харків довоєнний, Харків у роки окупації і Харків відроджений. «Жителі й гості міста зможуть побачити фотографії будівель, які й до цього дня прикрашають Харків. Є у вагоні інформація й про окупаційний період: у цифрах і фактах розповідається, скільки тривала окупація, хто звільняв місто. Загалом експозиція охоплює період від довоєнного Харкова 30-40-х років до його відродження в 50-60-х роках», — зазначив заступник генерального директора метрополітену.
Також Владислав Теренко поінформував, що для створення експозиції музею на колесах використовували не лише архівні матеріали з історії Харкова, а й метрополітену. Тому в ній є дані про метрополітенівців —учасників Великої Вітчизняної війни, які зробили вагомий внесок у звільнення Харкова. Зокрема багато матеріалу зібрано про першого директора метрополітену Миколу Бессонова.
Вагон-музей спеціально розмістили в так званому інтернаціональному складі, адже машиністами цього потяга завжди були колишні воїни-інтернаціоналісти, які виконували свій військовий обов’язок в Афганістані. Також увесь потяг повністю звільнили від рекламної продукції, щоб його пасажири могли ознайомлюватися з історією міста, не відволікаючись на іншу інформацію. Старання метрополітенівців вже встигли оцінити пасажири.
— Нам дуже сподобалася ідея розповісти в світлинах і цифрах про історію рідного міста у вагоні, — кажуть харків’янки Ольга Ніколенко та Наталія Маренич. — Реклама, яка щодня мозолить очі, набридла. А тут — їдеш на роботу й ознайомлюєшся з унікальними матеріалами, про які раніше не знали. Отож враження найкращі!