Київ і Тбілісі домовилися активізувати економічну й торговельну співпрацю. Про це йшлося під час 9-го засідання Міжурядової українсько-грузинської комісії з питань економічного співробітництва, на якій головували віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе та віце-прем’єр-міністр, міністр енергетики Грузії Кахабер Каладзе.

Під час засідання сторони розглянули поточний стан двосторонньої торгівлі, обговорили поліпшення умов для торговельно-економічної та інвестиційної співпраці, повідомляє прес-служба українського віце-прем’єра. Зокрема йшлося про співпрацю в агропромисловому та паливно-енергетичному комплексах, галузях транспорту й туризму, освіти, науки, молодіжної політики, фізичної культури та спорту, охорони здоров’я. Окрему увагу було приділено європейським і євроатлантичним прагненням обох країн.

Важливий елемент партнерства з Грузією в енергетичній сфері — реалізація проекту Євроазіатського нафтотранспортного коридору для створення нового маршруту транспортування нафти з Каспійського регіону на ринки Євросоюзу трубопровідним транспортом територією України та Грузії. Для реалізації проекту було створено Міжнародне трубопровідне підприємство «Сарматіа» за участю державних нафтових і нафтотранспортних компаній України, Грузії, Польщі, Азербайджану та Литви.

«Ми домовилися продовжити співпрацю щодо розвитку міжнародного транспортного коридору Балтійське море — Чорне море — Каспійське море й докладніше обговорити нормативно-правові, технічні й технологічні аспекти цієї співпраці в межах Транспортного тижня 1—3 червня в Одесі», — повідомила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Беручи до уваги, що війна на сході України, розв’язана Росією, ще триває, актуальна українсько-грузинська співпраця в питаннях медико-психологічної реабілітації учасників АТО відповідно до сучасних принципів реабілітаційної медицини й міжнародних стандартів.

Кахабер Каладзе схвалив відновлення роботи комісії, попереднє засідання якої відбулося ще у 2013 році. «Продовження роботи комісії сприятиме поглибленню українсько-грузинської співпраці не тільки на рівні державних установ, а й на рівні представників приватного сектору», — пообіцяв добре відомий в Україні грузинський віце-прем’єр.

Оксана КРАМАРЧУК
для «Урядового кур’єра»