Про це йдеться в повідомленні Мінфіну на офіційній сторінці у Фейсбуці, передає Еспресо.TV.

«Сьогодні в українських ЗМІ була оприлюднена інформація, згідно з якою Міністерство фінансів пропонує прийняти законопроект, який дозволить у разі введення воєнного стану або критичної ситуації з виконанням державного бюджету, проводити «тимчасову націоналізацію» вкладів її громадян в банках. Міністерство фінансів заявляє, що прийняття таких радикальних і болючих для громадян кроків в Україні не на часі і не планується», – йдеться в повідомленні.

В той же час, в повідомленні йдеться про те, що Міністерство фінансів торік працювало над підготовкою проекту закону «Про фінансову систему України в особливий період». Однак рішенням Кабміну цей проект був відхилений, і уряд не має наміру повертатися до розгляду цього відхиленого, законопроекту.

«Сьогодні економічна ситуація в Україні складна, але керована. Уряд України впроваджує структурні реформи, які допоможуть стабілізації економіки. Зокрема, уряд робить кроки з розширення податкової бази, боротьбі з ухиленням від податків, у тому числі через офшори та трансферне ціноутворення, і по виведенню економіки з тіні», – зазначили у повідомленні.

Згідно з інформацією, на базі цих реформ, а також діючої програми реформ, поки уряд України завершує переговори з МВФ за новою, середньостроковій програмі підтримки її економіки.

«У січні 2015 уряд США оголосив про надання гарантій, необхідних для успішного розміщення за низькими відсотковими ставками українських суверенних облігацій на  2 мільярди доларів. Додатковий кредит у розмірі 2,2 мільярда євро нашій країні надасть ЄС. Фінансову підтримку на суму 200 мільйонів канадських доларів найближчим часом Україна отримає від Канади; на суму 500 мільйонів євро – від Німеччини і на 300 мільйонів доларів – від Японії», – підкреслили в Мінфіні.