Ганна РОМАШКО
для «Урядового кур’єра»

Вітчизняні громади отримали ефективний механізм якісного оновлення місцевого самоврядування.  У Борисполі на Київщині запроваджено автоматичну систему обліку публічної інформації,  успішно працює он-лайн приймальня міського голови, вдвічі скорочено терміни надання адмінпослуг.

А в  шахтарському  Димитрові (Донецька область) міська рада всіляко підтримує органи самоорганізації населення, делегувавши їм додаткові повноваження, приміром, контроль за  роботою  комунальних служб. Тут також активно залучають городян до благоустрою міста, яке відчутно змінило своє обличчя.

Ці та інші приклади  переконливо свідчать, що 12 принципів доброго врядування, на яких грунтується сучасна європейська концепція управління, приживаються на українській землі.

— Україна наполегливо впроваджує на національному рівні Стратегію інновацій та доброго врядування на  місцевому рівні, підтриману Третім самітом глав держав та урядів — членів Ради Європи, — зазначив  керівник Програми РЄ  «Посилення інституційної  спроможності  органів місцевого самоврядування в Україні»  Андрій Гук.

Визначальні принципи доброго врядування (а їх, нагадаю, 12)  якраз і мають  забезпечити  прозорість, підзвітність,  ефективність   і максимальну  відповідальність місцевої влади, а також  створити  таку систему  її відносин з громадянами, яка передусім має орієнтуватися на максимальне задоволення  зростаючих потреб людей.

Напрацювання  щодо  впровадження  цих  принципів у  життя  мають  громади  Кривого  Рогу  і  Вінниці,  Долини (Івано-Франківська  область)  та  Кіровограда,  Горлівки і Євпаторії,  Українки,  Славутича  та  Житомира тощо.

Про це йшлося днями  на семінарі в Ірпені (Київська область), який організували згадана Програма Ради Європи в  рамках  Плану дій  РЄ для України  «Партнерство заради реформ» у співпраці з Державним фондом сприяння місцевому  самоврядуванню в Україні.

Тож на часі — започаткування Національної платформи доброго врядування в Україні, як це має місце в багатьох країнах нашого континенту.