«Хто і від кого захищає наші персональні дані? Яка відповідальність передбачена у випадках, коли їх розголошують, не маючи на те згоди фізичної особи?» — такою була тема «прямої лінії» «УК» 24 грудня. На запитання читачів відповідала перший заступник голови Державної служби з питань захисту персональних даних України Лілія Олексюк. Ось одне із запитань на «пряму лінію».
"Я подавав заявку на отримання іпотечного кредиту в один із банків, але потім передумав брати гроші. З часом на мою адресу стали надходити різні комерційні пропозиції від інших банків з їхніми умовами кредитування. Як у цьому випадку мені слід вчинити, щоб захистити свої персональні дані від подальшого поширення?"
Д. Жданов,м. Київ:
— За законом, той, хто зібрав персональні дані, вважається власником і відповідає за їх захист. Якщо у клієнта виникли підозри, що незаконно використовують його дані, він має право звернутися до банку з вимогою припинити поширення інформації або видалити дані. Якщо в банку відмовляться це зробити, звертайтеся до нашої служби, і питання правомірності використання і передачі таких даних буде встановлено в процесі перевірки.
(Повністю «пряму лінію» буде опубліковано в одному з наступних номерів «УК»).