Вироком Черкаського районного суду жителя одного із сіл Золотоніського району засуджено за ч. 2, ч. 3 ст. 185 Кримінального кодексу України до покарання у вигляді позбавлення волі на 3 роки і 6 місяців, однак вирок так і не виконано. Попри те що засуджений переховується й ухиляється від виконання кримінального покарання, посадові особи Золотоніського відділу поліції ГУ Національної поліції в Черкаській області не оголосили його в розшук і не завели оперативно-розшукову справу. Це виявили під час перевірки працівники Золотоніської місцевої прокуратури, які й внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває, по його завершенні прокуратура прийме остаточне рішення.
Органи прокуратури Черкаської області виявили в роботі Національної поліції порушення законів під час притягнення осіб до адміністративної відповідальності. Про це повідомила прес-служба прокуратури області. Зокрема мають місце порушення додержання процедури оформлення матеріалів під час доставляння та адміністративного затримання громадян, винесення постанов у справах про адміністративні правопорушення, забезпечення строків перебування осіб в органах поліції, надання безоплатної правової допомоги, виконання рішень судів про накладення стягнення у вигляді адміністративного арешту тощо.
У діяльності спецустанов органів Національної поліції в області є порушення вимог ст. ст. 2, 5, 7, 23 Закону «Про Національну поліцію», ст. ст. 4, 8, 11 Закону «Про попереднє ув’язнення», законів «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Основи законодавства України про охорону здоров’я» щодо додержання матеріально-побутових, медико-санітарних умов тримання ув’язнених та роздільного тримання різних категорій осіб із числа спецконтингенту.
Для усунення порушень, виявлених у піднаглядних органах та установах, прокуратура внесла 24 акти прокурорського реагування, які нині перебувають на розгляді.
Що реагування на порушення законодавства не однобічне, свідчить те, що позиція прокуратури в ситуаціях, коли у кримінальних провадженнях суди виносять неправосудні рішення, залишається принциповою. Тільки цього року міськрайсуди області з ухваленням обвинувальних вироків розглянули 239 кримінальних проваджень, з яких 226 — за участю прокурорів місцевих прокуратур. На неправосудні рішення суду в кримінальних провадженнях за чинним Кримінальним процесуальним кодексом України прокурори подали 34 апеляційні скарги, 11 касаційних скарг подала прокуратура області на рішення судів першої та апеляційної інстанцій.
Як повідомили у прокуратурі області, стан апеляційного реагування в області у кримінальних провадженнях за два місяці року — майже 90%.
Упродовж січня—лютого за апеляційними скаргами прокурорів змінено та скасовано 48 незаконних судових рішень у кримінальних провадженнях, зокрема 35 вироків. Скасовано три незаконні реабілітаційні рішення судів першої інстанції.
Тож діяльність прокуратури області спрямована на пошук найефективніших методів з реалізації права на апеляційне та касаційне оскарження задля дотримання законності у здійсненні судового провадження, а також ухвалення законних судових рішень.