У День Гідності та Свободи Президент Володимир Зеленський закликав українців до єдності, щоб разом розбудовувати нову державу. «Цей день особливий для кожного з нас. Він пов’язаний з початком двох революцій, коли голоси мільйонів злилися в єдиний голос нації, щоб твердо сказати: українці хочуть і будуть жити у вільній, демократичній і квітучій державі. Гідність і свобода — невід’ємні складові нашої ДНК. Саме тому українці не на словах знають, як захищати свою гідність і виборювати свободу на барикадах. У цій боротьбі, на жаль, ми заплатили найвищу можливу ціну — це людське життя», — зазначив глава держави.

Він наголосив, що на алеї Героїв Небесної Сотні обов’язково буде споруджено Музей Революції Гідності, повідомляє Офіс Президента.

Глава держави зазначив, що у складні моменти українці завжди демонструють неймовірну згуртованість: «Ми стоїмо одне за одного незалежно від віку, статі, мови та віросповідання. І сьогодні, як ніколи, ми потребуємо такої ж єдності заради захисту країни, нашої незалежності, свободи і права самостійно обирати власне майбутнє, майбутнє країни, яку ми збираємося залишити у спадок нашим дітям. Усе це має нас об’єднувати».

Фото з cайту president.gov.ua

Разом із дружиною та Прем’єр-міністром Олексієм Гончаруком Президент ушанував пам’ять Героїв Небесної Сотні і встановив лампадки біля пам’ятного Хреста на місці їхньої загибелі. Вони оглянули експозицію виставки «М3: Майдан. Меморіал. Музей» і карту-проєкцію основних місць, де розгорталися події Революції Гідності. Учасникам пам’ятного заходу продемонстрували відеоролик «Вільні творити майбутнє».

Заходи державницького спря­мування на Майдані Незалежності та алеї Героїв Небесної Сотні тривали вчора впродовж усього дня.