Олександр ЯНЧУК
для «Урядового кур’єра»

Як відомо, згідно з дорученням Прем’єр-міністра Миколи Азарова, Державна служба з надзвичайних ситуацій провела у всіх регіонах низку командно-штабних навчань, покликаних відпрацювати взаємодію відповідних рятувальних служб і підрозділів на випадок можливих примх природи під час осінньо-зимового сезону. Особливо показовими в цьому плані стали навчання із залученням всіх спеціалізованих сил і засобів управління ДСНС у Кіровоградській області.

Організатори постаралися створити максимально наближені до реальних умов навчальні елементи ймовірних ситуацій, що можуть статися під час погіршення погоди взимку.

Насамперед рятувальники продемонстрували організацію роботи спеціального пункту, призначеного для створення необхідного мінімуму життєзабезпечення в зоні можливої надзвичайної ситуації, зокрема й надання першої медичної допомоги. До слова, практику розгортання подібних пунктів кіровоградці успішно опрацювали ще минулої зими — тоді послугами рятувальників скористалися багато людей, і не лише безхатченків, а й водіїв великовагового автотранспорту чи пасажирів міжміських пасажирських автобусів, яких негода застала в дорозі.

Знову ж таки, з досвіду попередніх зим, кіровоградські рятувальники надають великого значення і створенню мобільних пунктів обігріву, оснащених спеціальними пічками з достатнім запасом палива. У таких наметах люди можуть не тільки зігрітися, посушити одяг, а й, так би мовити, за рахунок ДСНС випити чаю та підкріпитися бутербродами чи печивом. Поряд з цим рятувальники не забули і про духовність — на одній з навчальних точок було розгорнуто навіть польову церкву, роль якої в тому, щоб в умовах реальної надзвичайної ситуації люди могли знайти підтримку духовної особи.

Одним з етапів навчань стала організація розміщення транзитного великовантажного автотранспорту на стаціонарних та тимчасових майданчиках на випадок сильного снігопаду і обмеженого у зв’язку з цим в’їзду в обласний центр. Після розчищення дороги від умовних снігових заметів працівники ДАІ продемонстрували супровід колони автомобілів з вантажами першої необхідності до соціально значущих об’єктів. Тим часом на іншому майданчику аварійно-рятувальні загони разом з комунальними службами міста відпрацьовували спільні дії на випадок можливого прориву труби теплопостачання. Успішно пройшло і показове відпрацювання дій органів управління і рятувальних сил під час ліквідації наслідків умовної надзвичайної ситуації, пов’язаної з вибухом котельні.

Не менш насичено пройшла і пленарна частина навчань. Окрім докладних доповідей керівників структурних підрозділів обласної держадміністрації та інших служб про організацію робіт з ліквідації надзвичайних подій, розгортання пересувних пунктів управління та діяльності міжвідомчого оперативного штабу при загрозі різних природних та техногенних катастроф ішлося і про взаємодію підрозділів ДСНС зі Збройними силами та внутрішніми військами МВС України в умовах зими, а також про запобігання пожежам у приватному секторі.

— Ми охопили майже весь обсяг питань, який може стосуватися надзвичайних подій осінньо-зимового періоду, — зазначив начальник управління ДСНС в області, генерал-майор служби цивільного захисту Віктор Федорчак. — Усі служби спрацювали оперативно і злагоджено, отже головної мети навчань — удосконалення взаємодії органів управління територіальної підсистеми цивільного захисту при ускладненні погодних умов у зимовий період — успішно досягнуто.