Позбавити пільг і депортувати частину іммігрантів запропонував прем’єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон. На думку високопосадовця, європейській владі варто переглянути основний принцип єврозони — вільного перетину кордонів. Британський прем’єр вважає, що Євросоюзу час ужити заходів для повернення довіри жителів континентального співтовариства, істотно зменшивши лояльність до мігрантів.
Мало не щотижня заголовки британської преси лякають кричущими цифрами статистики і заявами, що приплив мігрантів принижує населення Європи і забирає в місцевих жителів робочі місця. Вихідці з інших країн оселяються на островах з метою жити на допомогу з безробіття, яка дає змогу знімати житло й утримувати родину. Тож пропозиція Девіда Кемерона позбавити іммігрантів цих пільг та допомог, а також депортувати з країни тих приїжджих, хто займається жебрацтвом або ночує під відкритим небом, видається цілком слушною.
Своє бачення виходу з неприємної для британців ситуації урядовець оприлюднив на шпальтах The Financial Times. А основні принципи нового міграційного законодавства він має намір розробляти спільно з владою Німеччини, Австрії та Нідерландів. Населення цих країн страждає від напливу мігрантів не менше, ніж британці.
Приводом для занепокоєння стало очікуване наступного року скасування обмежень на в’їзд до зони ЄС для громадян Румунії та Болгарії. Очікується, що щорічно до Великої Британії приїжджатимуть звідти не менш ніж півсотні тисяч трудових мігрантів. Правила для румунів і болгар, обумовлені при вступі країн до ЄС у 2007 році, передбачають вільне проживання у Британії та інших країнах Євросоюзу за наявності роботи або місця навчання.
Як заявив британський прем’єр в інтерв’ю BBC News, на яке й посилається УНІАН, у разі перемоги очолюваної ним Консервативної партії на виборах 2015 року, уряд неодмінно посилюватиме обмежувальну політику щодо приїжджих.
Одним із приводів для занепокоєння може слугувати й невтішний демографічний прогноз, складений до 2037 року. Населення Великої Британії до того часу зросте до 73,3 мільйона осіб, тобто на 9,6 мільйона за чверть століття. Але біда в тому, що близько 60% цього приросту фахівці пов’язують з іммігрантами.