Здається, більше не знайти на Закарпатті такої родини, щоб дала стількох майстрів декоративно-прикладногоВерховинець у привітанні —  робота батька. Фото автора мистецтва, декораторів і дизайнерів, як Ісаки з Приборжавського. Цього разу привід згадати про здобутки роду дала майстер декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва Антоніна Ісак-Дурда, яка влаштувала ювілейну виставку. 

На її відкритті прозвучало: Іван Ісак, який закінчив Ужгородське художньо-промислове училище, був учнем народного художника України Василя Свиди.

Син Ярослав та донька Антоніна пішли стежиною батька. Тож уже в третьому поколінні заклад закінчили його внучки — Ольга й Антоніна.

— Усі ми цими днями мало спали, а багато хвилювалися, — розповідає Антоніна Ісак-Дурда. — Мій ювілей відзначаємо творчою виставкою родини в обласному центрі.

Місію ведучого взяв на себе начальник управління культури облдержадміністрації Юрій Глеба.

Не шкодував похвал для родини президент Міжнародного центру «Віжи-3000» Іван Гецко: це для його розгалуженої у світі організації пані Антоніна спроектувала й виготовила нагородний кубок.

Ісак-Дурда — двигун у народному об’єднанні художників та народних майстрів «Колорит Боржави», її бачать із роботами чи не на всіх місцевих творчих фестивалях, на виставках в Україні та за кордоном.

Нині Антоніна Ісак-Дурда показала понад 70 робіт різних жанрів і видів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва: живопис, графіка, кераміка, сувенірні вироби тощо. У скульптурі малих форм із глини — рельєфах, тарілках художник і педагог розвиває традиції крайової школи мистецтва. Тішать око її пейзажі в техніці пастелі.

Донька Ольга вчиться не лише у мами, а й в інших провідних майстрів краю. Разом із нею кілька своїх робіт подав на вернісаж і найстаріший у родині майстер Іван Ісак. Його роботи по дереву знаходять відгук, бо в них — і майстерність, і щирість охоронця традицій різьбярства.

Вітала матір скрипкою і друга донька Ісак-Дурди Антоніна, дарували матері квіти  її сини Олександр та Денис, чоловік Михайло. До слова, Денис продовжив сімейну справу в мистецтві: закінчивши Національну академію образотворчого мистецтва в Києві, нині він художник-графік у всесвітньому інтернет-павутинні. 

Антоніна Ісак-Дурда з ювілейним тортом