Проходив він у новій формі: в три етапи. Головні теми — інвестування в агропромисловий комплекс, внутрішньообласна та міжрегіональна кооперація, а також відносини з міжнародними фінансовими організаціями, програми міжнародної технічної допомоги.
Бізнесмени та влада краю вважають особливо актуальною тему кооперації в промисловості — регіональної, національної, міжнародної. Тож роботі в рамках форуму передував тиждень внутрішньообласної кооперації.
— Ми провели низку зустрічей з підприємствами-донорами для малого та середнього бізнесу. Хочемо, аби те, що вони закуповують за межами України й за кордоном, за можливості, їм постачали та виготовляли підприємства нашої області, — розповідає начальник управління промисловості Головного управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації Олександр Ісаченко. — Заради цієї мети ми збирали на основному підприємстві-донорі — ПрАТ «Луганськтепловоз» представників 60 заводів, які, на нашу думку, могли б співпрацювати.
За словами Олександра Ісаченка, «Луганськтепловоз» представив понад сім тисяч найменувань виробів, які підприємство могло б купувати в машинобудівників області. Можливості внутрішньообласної кооперації розширюються ще й у зв’язку з підписанням угоди про поставку електровозів для ДП «Укрзалізниця». Уже наступного, 2014 року підприємство має відправити на українські залізниці перші 35 електровозів. У зв’язку з цим фахівці навіть «накреслили» можливості внутрішньообласної кооперації, розфарбувавши різними кольорами — зеленим і синім — креслення електровоза. Вийшов наочний малюнок можливостей краю.
На думку начальника управління промисловості облдержадміністрації, головне досягнення цього року полягає саме в тому, що завдяки внутрішньообласній кооперації, попри загальне падіння обсягів промислового виробництва, доходи місцевих бюджетів удалося навіть збільшити на 5,9%.
Тільки за І півріччя цього року обсяг внутрішньообласної кооперації склав 670 мільйонів гривень (за весь 2012 рік — 620 мільйонів гривень), а завдяки таким заходам, як нинішній інвестфорум, місцева влада сподівається ще до кінця року збільшити цю цифру вдвічі.
На сьогодні загальна кількість суб’єктів господарювання, котрі беруть участь у постачанні продукції та послуг на великі підприємства області, збільшилася до 430 (у січні цього року їх було 400). Загальний обсяг кооперації від роботи з великим бізнесом, який виконано в містах і районах у I півріччі 2013, сумарно становить 1,9 мільярда гривень, що втричі перевищує обсяг кооперації порівняно з I півріччям 2012 року. Це дало змогу зберегти 8570 робочих місць та створити додатково 79 робочих місць.
На IV Луганському міжнародному інвестиційному форумі партнерами обговорення проблемних ситуацій у бізнесі стали особливі гості заходу — повірений із питань економіки Республіки Угорщина в Україні Віктор Беркі, глава Російської філії міжнародної громадської організації «Луганське земляцтво» Анатолій Коротич, а також представники промислових компаній із Луганської області, Росії, Угорщини, Німеччини та України.
Для них відбулася презентація інформаційних систем міжнародного класу В2В та бізнес-порталів коопераційних зв’язків Луганської області, а також коопераційних можливостей українських та закордонних підприємств.