Українців з 15 по 17 січня очікує метеорний дощ, спалахи якого в народі називають падаючими зірками.
За словами директора Одеської обсерваторії Сергія Андрієвського, винуватицею зорепаду стане відкрита півтора роки тому комета ISON, діаметр ядра якої становив близько
«Очікувалося, що по мірі наближення до Сонця вона сильно розгориться і стане самою яскравою кометою першої половини XXI століття. На жаль, цього не сталося: пройшовши на відстані трохи більше 1 млн км від Сонця, вона зруйнувалася. Тепер від неї залишився рій твердих частинок, фактично уламків комети. Під час входження у верхні шари атмосфери Землі частинки згорають від тертя об повітря і залишають за собою яскравий слід. Якщо кількість метеорів не перевищує 100 на годину, астрономи називають явище метеорним дощем, а якщо більше – то метеорною зливою», – повідомив він «Вестям».
У січні Земля пройде через орбіту, якою рухаються останки померлої комети: «Вони будуть знаходитися на відстані 80-
Городянам, які хочуть побачити метеорний дощ, астрономи радять вибратися за місто, щоб не заважало вуличне освітлення: «Телескопи не потрібні, у них обмежене поле огляду, неозброєним оком спостерігати таке явище куди краще. Дивитися треба буде в напрямку Місяця, саме біля нього з'являться спалахи, в районі сузір'я Рака. Частинки будуть летіти зі сходу на південь», – говорить учений.
Правда, вплинути на красу зорепаду може хмарна погода.
Астрологи також зазначають, що метеорні дощі можуть викликати у людей сонливість, болі в потилиці і почуття занепокоєння. Але активна діяльність в цей період забезпечить успіх на рік вперед.
Раніше астрономи опублікували розклад великих зорепадів.