Уряд Японії запровадив обмеження на операції з цінними паперами Сбербанку, Зовнішекономбанку, ВТБ, Газпромбанку і Россельхозбанку. Список фінансових установ, що потрапили під нові санкції щодо РФ у зв'язку з ситуацією в Україні, поширив МЗС Японії, повідомляє УНІАН з посиланням на Прайм.

«Рішення про новий пакет санкцій проти РФ у зв'язку з ситуацією в Україні було прийнято на черговому засіданні уряду, – повідомив на прес-конференції генеральний секретар кабінету міністрів Японії Есихиде Суга. - Японія разом з країнами «сімки» має намір продовжити докладати зусиль для встановлення миру в Україні та пошуку дипломатичного вирішення конфлікту».

З березня 2014 року щодо Росії було введено кілька пакетів санкцій, спочатку точкових, спрямованих проти окремих осіб, а потім і більш широких, що зачіпають цілі сектори економіки.

29 липня Мінфін США оголосив про введення санкцій проти Банку Москви, ВТБ і Россельхозбанка, а також Об'єднаної суднобудівної корпорації РФ. У відповідь Росія обмежила імпорт продуктів з країн, що приєдналися до пакету санкцій проти неї.

Під заборону потрапили яловичина, свинина, риба, овочі, фрукти, молочна продукція і ряд інших продуктів із США, Канади, Австралії, Норвегії та країн ЄС.

12 вересня Євросоюзом був введений новий пакет санкцій, куди увійшли три паливно-енергетичні компаній Росії – «Роснефть», «Транснефть» і «Газпром нефть». ЄС ввів заборону на торги облігаціями цих компаній з терміном обігу понад 30 днів та участь в організації випусків таких паперів. Також були введені обмеження на надання позик та інвестиційних послуг для п'яти російських банків - Сбербанку, ВТБ, Газпромбанку, ВЕБ та Россельхозбанку.