МУЗИКА. Свій 73-й концертний сезон Тернопільська обласна філармонія завершила під знаком двох геніїв, 200-річчя від дня народження яких відзначатимемо незабаром. Йдеться про видатного італійського композитора Джузеппе Верді та нашого славетного Тараса Шевченка.
У супроводі симфонічного оркестру обласної філармонії під диригуванням заслуженого діяча мистецтв України Мирослава Кріля виступали заслужені артисти України Наталія Лемішка та Андрій Шкурган. Варто також зазначити, що Андрій Семенович — лауреат Шевченківської премії та одинадцяти міжнародних конкурсів. Він — унікальний баритон. Тернополяни мали змогу слухати його в рідному місті торік під час прем’єри сценічної кантати німецького композитора Карла Орфа «Карміна Бурана». До слова, в ній співак, крім баритонової, виконував басову та тенорову партії. Твердить, що тернопільський глядач дуже йому сподобався. Тож знайшов один день у щільному світовому графіку, аби знову виступити перед ними.
Однією з головних сторінок свого творчого життя пан Андрій називає виконання творів Джузеппе Верді. Він володар титулу «Найкращий Вердіївський голос». Це звання співак здобув 1996 року на міжнародному конкурсі, що проводять в Італії. Лауреатами цього престижного творчого змагання свого часу були Ірина Архипова, Олена Образцова, Євгеній Нестеренко.
Нині в репертуарі Андрія Шкургана 15 з 26 Вердіївських музично-драматичних творів, заспіваних на сценах різних країн. Тернополянам він подарував, зокрема, арії з опер «Ріголетто», «Набукко», «Дон Карлос» і «Травіата». Наталія Лемішка теж не обійшла увагою «Ріголетто» та «Травіату», запропонувала також болеро Єлени із «Сицилійської вечірні».
У другому відділі глядачі насолоджувалися у виконанні артистів українською музикою, причому деякі вокальні роботи, що складуть основу концертної програми Андрія Шкургана в березні наступного року до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, тернополяни почули першими. Співак виконав твори Миколи Лисенка на вірші Кобзаря. Вперше «Реве та стогне Дніпр широкий», «Мені однаково», «Ой чого ти почорніло, зеленеє поле» та інші.