Зовнішньополітичне відомство України наголошує на незмінності законодавчо закріпленого курсу на європейську інтеграцію, в основі якого — реалізація системних перетворень, спрямованих на наближення до європейських стандартів у всіх сферах суспільного життя.
Протягом останніх років зусиллями Президента та уряду, а також широкої української громадськості, політичних сил та ділових кіл досягнуто істотного прогресу в проведенні всеосяжних реформ та схваленні законодавства в контексті підготовки до укладення Угоди про асоціацію. Керівництво України сповнене рішучості продовжувати роботу в цьому напрямі у співпраці з конструктивно налаштованими політичними силами та суспільством загалом.
Так, зазначається в документі, ухвалене Кабінетом Міністрів розпорядження щодо призупинення процесу підготовки до укладання Угоди про асоціацію з ЄС жодним чином не означає відмову від курсу на європейську інтеграцію та підписання вже парафованої Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Українська сторона продовжує активну підготовку до участі у Вільнюському саміті «Східного партнерства» на найвищому рівні.
В основу рішення уряду покладено національні інтереси держави, необхідність гарантування економічної та фінансової стабільності, відновлення втрачених обсягів виробництва та зовнішньої торгівлі.
Потреби України, пов’язані з імплементацією масштабних зобов’язань, передбачених Угодою про асоціацію, а також труднощі початкового етапу функціонування зони вільної торгівлі з Європейським Союзом нині не отримали належної уваги наших партнерів в ЄС та міжнародних фінансових інституцій.
Тож українська сторона розраховує на продовження предметного діалогу з Європейським Союзом, зокрема із залученням Російської Федерації, з широкого кола питань взаємодії в умовах функціонування майбутньої зони вільної торгівлі Україна — ЄС та чинного режиму вільної торгівлі в рамках Співдружності Незалежних Держав, ідеться в повідомленні прес-служби МЗС.
З огляду на актуальність цієї проблематики для інших держав-партнерів, які перебувають на завершальному етапі переговорів щодо угод про асоціацію з ЄС, вона має стати предметом діалогу також у рамках «Східного партнерства».
Головною ідеєю заяви МЗС України є сподівання, що в результаті спільних зусиль буде створено умови, щоб повернутися до питання підписання Угоди про асоціацію вже найближчим часом.
Відділ новин
«Урядового кур’єра»