Немає жодного сумніву в тому, що вибори на більшій частині території України будуть вільними та чесними. На цьому міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт наголосив минулої п’ятниці на брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі. Він запевнив, що будь-яке втручання з метою дестабілізації чи зриву виборів отримає негайну реакцію Європейського Союзу.

Пан Більдт зазначив, що реформи, які розпочав український уряд, необхідні для забезпечення подальшого розвитку України. «Я вітаю мужність уряду пана Яценюка, яку він продемонстрував в угоді з МВФ, та ті глибокі й комплексні реформи, деякі з яких болючі, деякі — непопулярні, але абсолютно необхідні для зміни курсу країни та демонстрації повного потенціалу України в майбутньому українцям та всій Європі», — сказав міністр.

Карл Більдт зазначив, що має цілковиту впевненість у методах, які уряд використовує для врегулювання ситуації на сході України. «Заходи, які вживаються, спрямовані проти нелегальних озброєних угруповань, вони дуже зважені. Акцент на можливості діалогу зберігається», — підкреслив дипломат. Разом з тим пан Більдт зауважив, що діалог повинен вестися між легітимно обраними політиками зі сходу України і не можливий із сепаратистами, адже це стане делегітимізацією демократичних інституцій.

Коментуючи майбутні вибори Президента в Україні, Карл Більдт сказав, що ЄС вважає їх особливо важливими: «Україна має повністю легітимний уряд, і для стабільності країни слід отримати всі гілки влади якомога швидше». Крім того, дипломат додав, що не має сумнівів у тому, що заплановані вибори відбудуться вільно і чесно на переважній території України. «Я також цілком упевнений, що певні сепаратистські сили будуть намагатися зірвати виборчий процес на сході країни, а жителі Криму будуть позбавлені можливості проголосувати. Водночас я думаю, що на більшій частині території волевиявлення буде чесним».

Пан Більдт запевнив, що спроби будь-кого зірвати українські вибори або поставити під сумнів легітимність виборів — неприйнятні. «Усі повинні бути абсолютно впевнені: якщо політика дестабілізації триватиме, ми будемо вживати заходів. Але якщо ми подивимося на санкції проти російської економіки, які вже застосовані, найбільш важливими серед них були ті, які прийняв сам президент Путін, спричинивши масовий відтік капіталу з країни», — додав міністр.