На чергове засідання колегії Сумської облдержадміністрації учасники зібралися не в обласному центрі, як заведено, а в Охтирці: щоб, проаналізувавши загальнообласну ситуацію з підготовкою до осінньо-зимового періоду, проінспектувати стан справ в одному із провідних районних центрів краю. Як наголосив голова Сумської ОДА Микола Клочко, минулий сезон пройшов без особливих збоїв, тож є всі передумови розраховувати на злагоджену відповідальну роботу комунальників і тепер. Перевірки підтвердили: темпи підготовки нинішньої осені вищі за торішні.
За словами начальника управління ЖКГ Сумської ОДА Олексія Макарюка, станом на кінець першої вересневої декади про повну готовність доповіли заклади освіти. Звісно, це не означає, що освітяни нічим не займаються, а лише чекають холодів — у таких ситуаціях робота завжди знайдеться. Більш як на 90% готові медичні та заклади соціального захисту. А ось у житловому секторі, тепловому та водо?провідно-каналізаційному господарствах показники коливаються від 78 до 82%. Загалом в області рівень готовності — майже 90%. Це трохи вище, ніж на цю дату торік.
Особливо результативно працюють відповідні служби у Середино-Будському, Путивльському, Білопільському, Буринському районах, місті Глухові, де підготовка вийшла на фінішну пряму. А ось у Роменському та Липоводолинському відстають, що неприпустимо, коли рахунок іде на дні й години. Ці райони нині на особливому контролі обласної влади, яка ретельно вивчає стан справ і за потреби практично реагуватиме на тамтешню ситуацію.
Як позитив — реалізація енергоощадних заходів, зокрема модернізація котелень. У закладах соціальної сфери до нового сезону встановлено 19 котлів, з них 15 твердопаливних і 4 енергоефективні газові. На стадії монтажу ще 38 одиниць обладнання, які дадуть змогу заощадити значні обсяги блакитного палива.
Щодо Охтирки учасники колегії впевнилися: тут навіть випереджають затверджений графік ремонту, тож місто буде з теплою водою й опаленням. На місцевій ТЕЦ уже відремонтували два котли (третій стане до ладу наприкінці вересня), а тепер займаються утепленням. Як результат, завдяки переходу на альтернативні види палива тут навіть можливе зниження теплових тарифів.
Про це повідомив директор ТОВ «Брокенергія» Олексій Щербина. За його словами, цього року охтирські тепловики втілюють проект, завдяки якому майже п’яту частину природного газу вдасться замінити дешевшим видом палива — мазутом. Роботу планують завершити в листопаді, а у грудні тут зроблять пробний запуск модернізованої котельні.
Але на все про все в комунальників Сумщини небагато часу. На колегії визначили кінцевий термін завершення робіт: 1 жовтня. Саме до цього дня райони і міста повинні забезпечити 100-відсоткову готовність житлового фонду і всього ЖКГ.