Торік Україну відвідали понад 26 мільйонів туристів — на півтора мільйона більше, ніж позаторік. Вітчизняні й закордонні авіакомпанії збільшили кількість рейсів та розширили географію польотів в Україну. Завдяки цьому пасажиропотік через наші аеропорти зріс у грудні на 15%, а за весь рік — до 15,1 мільйона людей (на 7%).
Такі дані озвучила у прес-центрі Кабміну голова Державного агентства з туризму та курортів Олена Шаповалова. У Києві регулярно проводять міжнародні туристичні форуми та виставки. А важливими складовими майбутньої програми розвитку туризму є визначення туристичної спеціалізації регіонів і створення програм цілорічного відпочинку в Криму, Карпатах, інших курортних зонах.
2014-го відомство має завершити розробку Державної цільової програми розвитку туризму та курортів до 2022 року. Головний показник ефективності програми — збільшення вдвічі в’їзного туристичного потоку. «Передбачається, що кількість іноземних туристів, які відвідують Україну, до 2022-го сягне 50 мільйонів осіб на рік. А кількість робочих місць в українській індустрії туризму зросте в 2,5 раза, і ця цифра сягне мільйона працівників. Це буде перша в історії України державна цільова програма з туризму на національному рівні», — спрогнозувала фахівець.
В основу програми закладено такі статистичні показники: збільшення надходжень до бюджету до 2023 року на 230% — до 5 мільярдів гривень; до 2022-го очікується зростання кількості туристів, котрі подорожують усередині країни, на 10% щорічно; зростання кількості іноземних туристів, які в’їхали в Україну, — на 5% щорічно.
Торішній обсяг платежів від сфери туризму до бюджетів усіх рівнів зріс порівняно з 2012 роком майже на 13% і перевищив 1,59 мільярда гривень. Зокрема на 8,6% зросли надходження від туристичного збору — 41,7 мільйона гривень.
«Туризм — це не тільки гарна природа чи архітектура, це насамперед сучасна інфраструктура, високий рівень сервісу. А досягти цього можливо лише за умови залучення інвестицій до найпривабливіших туристичних напрямків у кожному конкретному регіоні. І тут важливим інструментом є розвиток партнерських відносин держави й туристичного бізнесу, забезпечення дерегуляції підприємницької діяльності в туризмі та залучення інвестицій у галузь», — резюмувала голова Держтуризмкурорту.