Кращого передноворічного подарунка бути не може: подорож у космос! Так-так, не уявна, а цілком реальна. До того ж без виснажливої багатомісячної підготовки. І що важливо: вона доступна, навіть потрібна дітям.

Тож налаштовуйтеся. Готові? Три, два, один — старт! Хвилюєтеся? Правильно. Але ще мить — і ви про все забуваєте, а собі вже не належите. Летите зоряним небом. Уявляєте: 300 000 світил, і ви серед них. Відчуття польоту і краса всесвіту захоплює дух. Тягнетесь рукою, аби дістати найближчу зірку. Марно. І раптом — не віриться — бачите під собою велику кулю. Земля! Невже така маленька? Цієї миті пробуджується Сонце. Холодний простір наповнюється лагідним теплом. Аби не обпектись, обираєте безпечну траєкторію руху. Життєдайне світло повільно заходить, а ви відчуваєте завершення польоту. Ось і посадка — уявіть стрімке приземлення літака і свої відчуття. Політ завершено, але ви ще в стані подорожі. Захоплені, здивовані. А чи насправді все це було — запитуєте себе. Так, ви повернулися з космосу. Відчуте і пережите довго пам’ятатимете.

Подібна мандрівка стала можливою завдяки наполегливій роботі працівників столичного планетарію, товариства «Знання» і фірми «Фулдон Про».

— Розроблено і впроваджено продукт світового рівня, — каже керівник проекту «Горизонт подій» Юрій Костенко. — Завдяки цифровим технологіям планетарій став театром занурення. Тепер кожен відвідувач може не просто почути лекцію і побачити статистичну ілюстрацію до неї. Він здійснює подорож у всесвіт, за бажанням відвідує сузір’я, яке йому подобається. При цьому відчуває себе частиною всесвіту завдяки відчуттю польоту.

Програма складна в підготовці, але проста в управлінні. Тому лектор легко з нею справляється. Подібний проект — світова новинка, його охоче купують у нас зарубіжні планетарії.

Додамо, що на проект не витрачено жодної бюджетної копійки. Ініціатори спершу впровадили сферичне кіно. На його демонстрації заробили кошти для того, щоб планетарій, за висловом вчених, став простором третього тисячоліття. Тут тепер можна подорожувати не лише всесвітом. За бажання вас проведуть підводним царством. Юрій Костенко запевняє, що лекції з усіх природничих дисциплін у цьому казковому залі можна оживити й проілюструвати. А на черзі — створення віртуальних музеїв і бібліотек. Скажімо, ви хочете побачити все про мамонтів. Сідаєте. За якусь мить ніби проходите всіма світовими виставковими залами, де розповідають про прадавніх мешканців планети. А що може бути краще за наочний урок? «Горизонт подій» — це інструмент, яким лектор користується, аби дохідливіше й переконливіше донести ті чи ті знання.

АВТОРИТЕТНО

Василь КУШЕРЕЦЬ, 
голова правління товариства «Знання»:

— «Горизонт подій» — програма, яка дає змогу пробуджувати цікавість до поглиблення знань. Спосіб, який спершу захоплює, дивує, вражає дитину, підштовхуючи до власного пошуку. Нині в планетарії за новою технологією підготовлено 140 лекцій. І це лише початок. Тож «Горизонт подій» можна сміливо назвати горизонтом надій.