ГЕОПОЛІТИКА

Заяви можуть зашкодити

Про це Президент Парламентської асамблеї заявив на прес-конференції з нагоди відкриття чергової сесії ПАРЄ у Страсбурзі. Відповідаючи на запитання кореспондента «УК», чи поділяє він думку, яку відстоюють деякі депутати ПАРЄ, що термін «політичний в’язень» має бути застосовано до Юлії Тимошенко, Жан-Клод Міньйон сказав:  «Я не хотів би робити жодних заяв з цього приводу, оскільки будь-які  публічні висловлювання на цю тему можуть лише ускладнити ситуацію. А я сподіваюся, що найближчим часом вона зміниться». 

Президент ПАРЄ особливо наголосив, що його візит до Києва, який відбувся  наприкінці березня, пройшов у винятково відкритій і щирій атмосфері, що дало йому змогу отримати об’єктивну картину політичних подій в Україні: «Моя зустріч і дискусія з Президентом Віктором Януковичем була надзвичайно відвертою, ми спілкувалися дві години, — зауважив він. — І через кілька днів після свого візиту я з радістю почув новину про помилування Юрія Луценка». Проте водночас Жан-Клод Міньйон  зауважив, що він знає і підтримує намагання України підписати угоду про асоціацію з ЄС.  «Але для цього ви повинні виконати низку умов, передусім йдеться про юридичну реформу та розв’язання проблеми «вибіркового правосуддя»», — нагадав Президент ПАРЄ.

Така прихильність у висловлюваннях Жана-Клода Міньйона на адресу Києва доволі нетипова. Адже зовсім недавно він був одним із найжорсткіших критиків української влади. Це «потепління» у ставленні до України глави ПАРЄ, можливо, і справді пояснюється тим, що під час останнього візиту до Києва українським урядовцям вдалося переконати його у своїй відданості європейським цінностям та курсу на євроінтеграцію. Ще одним вагомим чинником, який значно впливає  останнім часом на тональність публічних виступів Жана-Клода Міньйона, є той факт, що його ім’я називається серед імовірних наступників Генерального секретаря Ради Європи Турбйорна Ягланда, термін повноважень якого закінчується наступного року.