Гроші мають «ходити» за родинами бійців, які загинули, захищаючи Батьківщину. Та якщо трапляються інші випадки, керівник обласного Центру допомоги учасникам АТО Світлана Шевельова готова особисто втрутитися у ситуацію. Саме так сталося нещодавно, коли мати поховала сина та не знала, що родина має право на матеріальну компенсацію. Виправити помилку вдалося вже у відповідному департаменті Міноборони, так би мовити, майже на фінішній прямій. Загалом станом на серпень цього року на обліку в органах соцзахисту населення області перебуває 3601 учасник бойових дій, серед них 12 інвалідів війни, 33 члени сімей загиблих військових. Їхні проблеми — спільна турбота держави та волонтерів.
«Найпоширеніші питання, з якими звертаються до нас, — це працевлаштування, оздоровлення дітей та оздоровлення й психічна реабілітація самих учасників АТО. Дуже проблемним є питання забезпечення земельними ділянками та житлом, — розповідає Світлана Шевельова. — Багато хлопців, які є учасниками АТО і водночас вимушено переміщеними особами, не можуть навіть стати на квартирну чергу через застаріле законодавство, бо мають житло на окупованій території. Від імені центру ми звернулися до народних депутатів з метою розробки державної програми щодо забезпечення цих людей квартирами».
Ще одне питання — справа реабілітації колишніх бійців. Цього року область отримала 68 путівок на оздоровлення у санаторіях. Потребують реабілітації 177 осіб, та за перше півріччя курс оздоровлення пройшли лише 7 учасників АТО. І річ не в тому, що не вистачає путівок, а в тому, що хлопці не хочуть їх брати та їхати на реабілітацію. З початку року за рахунок коштів обласного бюджету 12 учасникам АТО та членам їхніх сімей надано матеріальну допомогу на загальну суму 55 тисяч гривень.