15 травня нинішнього року під рубрикою «Прошу слова!» в «Урядовому кур’єрі» було надруковано матеріал «Скільки коштує Вічний вогонь?». У ньому йшлося про непросту на той час ситуацію з Вічним вогнем, що колись палахкотів на території меморіалу Слави в Сумах. На жаль, через брак коштів у місцевій скарбниці він згас багато років тому і лише завдяки ентузіастам та пам’ятним датам у календарі інколи спалахував.

Публікація не залишила байдужими ні місцеву владу, ні громадськість міста. Були дискусії і обговорення, температура яких іноді перевищувала нормальну. Навіть лунала думка про те, щоб відмінити всі святкові феєрверки в Сумах на честь тих чи тих дат, а кошти спрямувати на утримання Вічного вогню. Нагадаю, що тоді у публікації розглядалася пропозиція лише скоротити тривалість таких небесних шоу, а не повністю їх скасувати.

Утім, врешті-решт, перемогли здоровий глузд і бажання вирішити питання. Окрім активістів благодійного фонду «Вічний вогонь» на чолі з міським депутатом Юрієм Перепелкою, до справи долучився сумський винахідник і раціоналізатор Мирослав Гнибідов. Упродовж кількох місяців він наполегливо працював над розробкою принципово нової схеми пальника і влітку подав готовий варіант розробки.

 Новинка приємно вразила фахівців, і її відразу ж реалізували. Вже у вересні, коли місто відзначало чергову річницю визволення від фашистських загарбників, Вічний вогонь запалахкотів на святому для городян місці.

Як розповідає Мирослав, за орієнтир і зразок він узяв технічну розробку Вічного вогню, що горить в Олександрівському саду біля Кремлівської стіни у Москві. Однак значною мірою вдосконалив те рішення. Завдяки його розробці витрати природного газу скоротилися у понад чотири рази — з 5 кубометрів за годину до 1,2. Таким чином на утримання полум’я на рік потрібно не 100 тисяч гривень, як раніше, а 25! Сума цілком прийнятна і реальна не тільки для міського, а й інших бюджетів.      Окрім цього, поліпшилася якість полум’я, яке завдяки новій геометричній конструкції пальника стало вищим, густішим, стійкішим і «не зважає» на вітри, морози, завірюхи.

Тепер у місті виношують плани відродити ще п’ять Вічних вогнів, що колись були запалені в пам’ять про загиблих у роки Великої Вітчизняної війни. А згодом застосують нові пальники у районних центрах, селищах і селах краю. Це питання особисто контролює голова Сумської облдержадміністрації Юрій Чмирь, який запевнив, що пам’ять про подвиг батьків і дідів так само незгасна, як і власне Вічний вогонь.