Схоже, що ЖКГ Сумщини, принаймні у частині скорочення природного газу та заощадження тепла, стоїть на порозі якщо не науково-організаційної революції, то щонайменше суттєвої реорганізації та поліпшення.
Так, під час зустрічі представників ЖКГ та науковців Сумського державного університету вдалося досягти суттєвих домовленостей про поглиблену ревізію бюджетної сфери саме щодо тепла і запровадження принципово нової схеми енергетичного менеджменту.
Як повідомив начальник науково-дослідної частини СумДУ Денис Курбатов, цю систему, розроблену спеціалістами окремого центру на базі університету, успішно випробувано в цьому виші. Економічний ефект становить 1200 Гкал теплової енергії на рік, або 5% усієї кількості. В грошовому еквіваленті — це понад 500 тисяч гривень. Науковці готові провести моніторинг забезпечення теплом усіх закладів, установ та організацій бюджетної сфери краю.
Ця методика узгоджена з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ і дає змогу розробляти для кожної будівлі власний температурний режим, впроваджувати місцеве регулювання об’єктів теплозабезпечення на абонентському вводі у споживача, відстежувати споживання тепла в онлайн-режимі.
Запровадження нової системи передбачає технічне рішення в теплопунктах, програмне забезпечення та її обслуговування. Якщо пункт обладнаний цифровим лічильником, вартість «рентгену» становить від 7,5 до 17 тисяч гривень (за умови підключення більш як ста користувачів). Без такої техніки вона зростає до 50–60 тисяч. Заступник начальника управління ЖКГ Сумської облдержадміністрації Олексій Дмитренко переконаний, що за цією розробкою — майбутнє. Адже без особливих додаткових затрат удасться взяти на ретельний облік і «припнути» теплову енергію, а відтак скоротити використання природного газу.