Є категорія пішоходів, яким важко переходити автошляхи, бо вони не бачать. Незрячим світлофор — не помічник. Водії їх розпізнають по білих тростинах, це сигнал, що до такого пішохода треба бути особливо уважним, пропустити його. Проте чимало водіїв ігнорують незрячих пішоходів і не зупиняються, щоб їх пропустити. Не завжди звертають увагу водії і на те, в яких місцях залишають свої машини: на тротуарах, у дворах, чим дуже ускладнюють орієнтування незрячої людини, та ще й лаються, коли по їхньому авто раптом стукне біла паличка…
У ці дні — з 11 по 17 листопада — в країні триває Всеукраїнський тиждень безпеки дорожнього руху. Аби звернути особливу увагу водіїв на незрячих пішоходів, у Міжнародний день сліпих, який відзначають 13 листопада, за ініціативою Громадської спілки «Сучасний погляд», що об’єднує організації інвалідів по зору, одночасно у п’ятнадцяти областях країни відбулася Всеукраїнська акція «Життя — це рух». До неї приєдналися і співробітники ДАІ. Вони зупиняли машини і разом з незрячими представниками громадської спілки роздавали водіям буклети з інформацією про людей з вадами зору, і про те, як водії можуть допомогти полегшити пересування таких людей. В основному, інформацію сприймали водії з увагою та розумінням. Хоч були й такі, хто проявив байдужість: швидко забирали буклети і хутко від’їжджали, мовляв, поспішаю, мені не до цього…
— Ми просимо водіїв приділяти особливу увагу безпеці і незрячих, і інвалідів інших нозологій, — наголошує президент «Сучасного погляду» Олеся Перепеченко. — Ми віримо, що ця акція примусить водіїв хоч трохи замислитися.
До речі, за сумною статистикою, вже за цей рік на наших дорогах сталося майже 155 тисяч ДТП, у яких загинули й отримали каліцтва і пішоходи, і самі водії. Через автопорушення страждають зовсім випадкові люди, які в цей момент не переходять дорогу, і навіть на стоять біля неї, а просто ідуть тротуаром й гадки не мають, що на них через мить наїде п’яний водій. Нерідко горе-водії на великій швидкості збивають і пасажирів, які виходять із міського транспорту. Від них потерпають і шляховики, які ремонтують дороги, і навіть інспектори ДАІ.
У Києві співробітники ДАІ закликали водіїв у неділю у Всесвітній день пам’яті жертв ДТП зупинитися і хвилиною мовчання вшанувати загиблих на дорогах.
— Водіям і пішоходам потрібно ввічливо ставитися один до одного, — каже інспектор з профілактичної роботи Управління ДАІ Печерського району Києва, капітан міліції Олег Самотес. — Сподіваємося, що разом ми зменшимо число жертв на дорогах.
Вочевидь, виховувати водіїв потрібно ще тоді, коли вони не вийшли з категорії пішоходів, тобто зі шкільного віку. Тож під час Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху особливо ретельну увагу приділяють школярам. Наприклад, у Львові їм розповідали, як не втрачати пильності на дорогах. У Дніпропетровську роздавали дітям і дорослим пов’язки, які відбивають світло, аби вони в темну пору почувалися безпечніше на дорогах.