Раніше я зверталася до вас із запитанням, чи доцільно мені робити перерахунок пенсії. Ви надіслали мого листа до Пенсійного фонду, звідки мені дали офіційну та чітку відповідь, що доцільно. Проте коли я з цим листом пішла до районного управління ПФ за місцем проживання, його працівники в один голос сказали, що робити це абсолютно недоцільно. І як таке можливо — одна структура і дві різні відповіді? Працівники райуправління посилаються на якийсь лист, а не на законодавство, та хіба так можна? Ось і виходить, що у 2008 році мені зробили перерахунок і додали до пенсії 176 грн, у 2010-му — 249 грн, а у 2012-му — 0. Але чому, чи це законно?

В. ЧЕРНЯВСЬКА,
селище Ярмолинці, 
Хмельницька обл
.

Владислав МАШКІН,
директор Департаменту пенсійного забезпечення ПФ:

— Згідно з частиною 4 статті 42 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», в редакції, яка діє з 01.10.2011 р., у разі, якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія.

За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

У разі, якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менш як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше, ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після її призначення (попереднього перерахунку) та заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

Обчислення страхового стажу, який дає право на перерахунок пенсії відповідно до цієї статті, здійснюється не раніше дня, що настає за днем, по який обчислено страховий стаж під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

На підставі поданої вами заяви від 22.03.2012 р. проведено перерахунок вашої пенсії із додаванням страхового стажу, набутого після останнього перерахунку та заробітної плати, з якої раніше було обчислено пенсію. У разі обчислення вашої пенсії із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього закону (періоди роботи після 01.07.2000 р.), розмір пенсії буде обчислено за нормами статті 28 закону, в редакції, яка діє з 01.10.2011р. — доплата за понаднормовий стаж буде обчислена з урахуванням кожного повного року роботи понад 30 років. Тобто проводити перерахунок вашої пенсії з урахуванням заробітної плати за періоди роботи з 01.07.2000 р. не доцільно.