Наступного дня після інавгураційного засідання Ради Асоціації Україна — ЄС Президент Петро Порошенко зустрівся з Верховним представником Європейського Союзу у закордонних справах та безпекової політики Федерікою Могеріні. Глава держави наголосив, що захід у Брюсселі засвідчив велике значення, якого Євросоюз і особисто пані Могеріні надають українському питанню. Він подякував через високопосадовця ЄС за потужну підтримку України та готовність надати їй макрофінансову допомогу. «Дуже важливо, що допомогу надаватимуть на консультативному рівні щодо запровадження й імплементації реформ», — додав Петро Порошенко.

Він наголосив, що останні місяці свідчать про перехід відносин України та ЄС на якісно новий рівень, пов’язаний з імплементацією Угоди про асоціацію і започаткуванням роботи Ради Асоціації.

Федеріка Могеріні підтвердила, що Євросоюз приділяє пріоритетну увагу Україні: «Ми можемо розпочати роботу за допомогою тих інструментів, які у нас є завдяки Угоді про асоціацію, і імплементувати реформи. Так само, як ми спільно ратифікували угоду, маємо спільно працювати і далі. Ми маємо йти пліч-о-пліч — Україна і ЄС».

Як повідомляє прес-служба Президента, сторони приділили особливу увагу ситуації на Донбасі та необхідності виконання мінських домовленостей. Федеріка Могеріні зазначила, що ЄС продовжуватиме підтримувати Україну і працюватиме над тим, аби «конфлікт закінчився з повною повагою до суверенітету і територіальної цілісності України». Єврокомісар наголосила, що ЄС робитиме все можливе, аби мінські домовленості виконувалися.

Кінцевою метою реформ є підготовка країни до отримання перспективи членства в ЄС. Фото з сайту president.gov.ua

Йшлося й про реформи в Україні. Глава держави підкреслив, що наша влада рішуче налаштована на якісні зміни, і гібридна війна цьому не завадить. За його словами, основою стане «Стратегія реформ-2020», оскільки кінцева мета реформ — підготовка країни до отримання перспективи членства в ЄС. При цьому Петро Порошенко зазначив, що є перелік першочергових завдань, які потрібно запровадити до кінця поточного року: «Ми сподіваємося, що наступного тижня парламент підтримає низку реформ, бо від цього залежить доля держави».

Було обговорено й питання конституційної реформи, децентралізації, створення якісно нового інвестиційного клімату, запровадження верховенства права і судової реформи. Високопосадовець наголосила, що Україна в питанні реформ може розраховувати на Євросоюз. Вона підкреслила, що уряд має дуже амбітний план реформування: «Я хочу передати повідомлення українцям: залишайтесь єдиними і зосередженими на реформах, бо це шлях, яким ви можете вийти зі складної ситуації».

Сторони також обговорили питання візової лібералізації. «Ми досягли домовленості, і я впевнений, що Україна продемонструє рішучі дії, щоб до саміту в Ризі завершити процедуру імплементації лібералізації візового режиму та отримати чітку дату запровадження безвізового режиму ЄС для українців», — резюмував Президент.

З Федерікою Могеріні зустрівся й Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк. Він відзначив важливість досягнення швидких результатів за ключовими пріоритетами взаємодії України і ЄС: виконання Угоди про асоціацію, фінансово-економічна стабілізація в Україні, запровадження безвізового режиму для українців, боротьба з корупцією. Сторони приділили важливу увагу питанням безпекової і гуманітарної ситуації на територіях, тимчасово підконтрольним керованими Росією терористам. Прем’єр підтвердив наміри уряду продовжувати зусилля з доставки гуманітарної допомоги у тісній взаємодії з міжнародними організаціями. 

Відділ новин
«Урядового кур’єра»