Шановні співвітчизники!

За рік, що минає, спільними зусиллями Президента, Верховної Ради та уряду вдалося зупинити наступ агресора. Відроджені Збройні сили України отримали належне фінансування з державного бюджету. Створена міжнародна коаліція на підтримку України. У складних перемовинах із міжнародними партнерами було досягнуто домовленостей про реструктуризацію зовнішнього боргу нашої держави. В останньому кварталі року в умовах війни і втрати значної частини промислового потенціалу українська економіка продемонструвала перші ознаки зростання. Вперше з 1991 року Україні вдалося позбутися енергетичного шантажу Росії. Децентралізація стала реальною зміною системи влади, яку виборював Майдан. Відбувається структурна реформа енергетичного сектору держави. Започатковано системні перетворення у напрямі антикорупційної політики.

Ми пройшли складний шлях до виконання Україною всіх вимог для скасування безвізового режиму з державами ЄС. З 1 січня наступного року між Україною та Європейським Союзом запрацює режим поглибленої та всеохопної зони вільної торгівлі. Це стало можливим лише завдяки злагодженій роботі Президента, Верховної Ради та уряду. Досягнення української влади визнають наші західні партнери та підтримують реалізацію розпочатих реформ.

Сьогодні надважливо не зупинятися на половині дороги, адже нам належить пройти весь шлях до українського успіху. Такі важливі для держави реформи стануть запорукою нашої перемоги над агресором і слугуватимуть підставою для якнайшвидшого членства України у Європейському Союзі й НАТО. Свідомі того, що будь-які зволікання з якісним перезавантаженням держави гратимуть на руку зовнішньому ворогу.

Серед першочергових завдань найближчих тижнів:

♦        посилення боєздатності Збройних сил України;

♦  ухвалення змін до податкового законодавства, запропонованих Кабінетом Міністрів і визначені Президентом як невідкладні;

♦       прийняття закону «Про державний бюджет України на 2016 рік»;

♦       рішення, які забезпечать продовження співпраці України з Міжнародним валютним фондом;

♦     підтримка кроків уряду та Національного банку з економічної стабілізації та оздоровлення фінансово-банківського сектору;

♦       завершення внесення поправок до Конституції України щодо децентралізації;

♦       внесення змін до Конституції України в частині судової реформи.

Для ухвалення критично важливих для Української держави рішень у четвер, 17 грудня, має відбутися позачергове засідання Верховної Ради.

Нині як ніколи необхідні єдність, взаємна підтримка і спільна подальша робота Президента, Верховної Ради та уряду. Питання про зміну Прем’єр-міністра не перебуває на порядку денному.

Потрібно поставити понад усе інтереси України, вгамувати політичні пристрасті й показати політичну культуру, гідну європейської країни.

Ми засуджуємо істеричну антивладну, антиурядову та антидержавну кампанію, організовану корумпованими олігархами.

Також вважаємо неприйнятними будь-які форми взаємопоборювання всередині парламентської коаліції як такі, що ллють воду на млин ворогів української державності та демократії.

Ми єдині у баченні стратегії розвитку держави. Коаліційна угода закріплює план конкретних кроків щодо її реалізації. Дискусії мають стосуватися оптимальних шляхів утілення цього плану.

Єдність, яку ми демонструємо, є ключовим фактором успішних змін у країні.

Саме цього чекає від нас суспільство, і в цьому наша найвища відповідальність.

Слава Україні!

Президент України П. О. ПОРОШЕНКО
Голова Верховної Ради України В. Б. ГРОЙСМАН
Прем’єр-міністр України А. П. ЯЦЕНЮК

Заява членів Кабінету Міністрів України

Ми, члени Кабінету Міністрів України, підтримуємо спільне звернення Президента Петра Порошенка, Голови Верховної Ради Володимира Гройсмана та Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка щодо єдності в країні.

Ми представляємо різні фракції коаліції «Європейська Україна», проте ми і далі як єдина команда будемо працювати над реформуванням країни, створенням умов для унеможливлення корупції. Ми не дамо розвалити державу та віддати її на поталу російському агресору.

Кабінет Міністрів України вже рік працює над виконанням Програми дій уряду, невід’ємною частиною якої є Коаліційна угода.

Однією із основоположних засад цієї програми є боротьба з корупцією відповідно до урядової компетенції. Це і дерегуляція, і децентралізація, створення електронних сервісів Міністерства юстиції, які мінімізують контакти громадян із чиновниками, поступова ліквідація ДАІ, МРЕО та скасування славнозвісних довідок-рахунків, і обрання керівників державних підприємств шляхом відкритих та прозорих конкурсів, і державні закупівлі шляхом електронних торгів, і проведення закупівлі ліків через міжнародні організації, і створення нової некорумпованої і непідкупної поліції, і виведення державних підприємств з-під політичного впливу та ліквідація інституту «політичних смотрящіх», які годувалися за рахунок державної власності. Уряд забезпечив функціонування і фінансування Національного антикорупційного бюро, Служби безпеки України та інших органів боротьби з корупцією. Додатково буде збільшено фінансування Антикорупційної прокуратури.

Такі дії уряду, спрямовані на встановлення рівних правил для всіх, викликають шалений спротив олігархів. Вони, аби не поступитися своїм впливом на ухвалення державних рішень, організували цинічну та брехливу антиурядову інформаційну кампанію.

Останнім часом лунають заяви, в яких уряд безпідставно звинувачується в корупції. Мета таких звинувачень — дестабілізувати ситуацію в країні та повернути олігархат до влади.

Звинувачення проти уряду є бездоказовими та не мають жодних підстав. Усі вони неодноразово були спростовані.

Політична дестабілізація в умовах російської агресії, окупації частини території України, безперервних військових дій на сході нашої держави та заяви безвідповідальних політиків, які договорилися до того, що перетворили добровольчі батальйони на незаконні збройні формування, можуть призвести не лише до кризи, але й до втрати незалежності та державного суверенітету країни.

Проте доля України абсолютно не цікавить цих політиканів. Їх цікавить лише власний піар і влада. Таким чином вони хочуть уникнути політичної відповідальності та прикрити власну неспроможність на державних посадах.

Спроби розхитати державний «човен» відбуваються напередодні ухвалення таких важливих для долі країни законів, як Державний бюджет на 2016 рік та Податковий кодекс України, які вкрай необхідні для забезпечення соціально-економічної стабільності під час проведення реформ у країні.

Ми звертаємося до усіх політичних сил коаліції, які спільно несуть відповідальність за наш уряд, із закликом до конструктивної роботи над Державним бюджетом України та Податковим кодексом.

Ми закликаємо не допустити розбрату і чвар, взаємопоборювання та взаємознищення, чого чекають вороги нашої держави.

Ми єдині. Ми разом. Ми впевнені — Україна переможе! 

Слава Україні!