ПАРАДОКС

Антимонопольний комітет України порушив справу щодо компаній "Сантрейд", "Кернел - Трейд" і "Пологівський олійно-екстраційний завод" за ознаками зловживання монопольним становищем на ринку соняшникової олії.

За даними Державної інспекції з контролю за цінами, середній рівень цін на олію в цілому по Україні, станом на 30 грудня 2010 року, порівняно з 20 грудня 2010 року, тобто протягом 10 днів, зріс на 8,9 відсотка. А саме: з 11,44 грн до 12,46 грн за один літр.

З початку 2010/2011 маркетингового року роздрібні ціни на зазначену продукцію зросли в середньому на 16,17 відсотка: з 10,88 грн/л до 12,64 грн/л, в деяких регіонах країни вартість олії зросла до 16 грн/л. Отже, загальне здорожчання олії за цей період становило 47%.

Компанії "Сантрейд", "Кернел - Трейд" і "Пологівський олійно-екстраційний завод" є основними постачальниками соняшникової олії в роздрібну торгівлю та належать до вертикально інтегрованих груп, що дає їм змогу менше залежати від змін цін на сировину - насіння соняшнику.

Це, а також те, що на сьогодні немає підстав стверджувати, що попит на соняшникову олію в Україні змінився, може свідчити про відсутність об'єктивних підстав для підвищення цін на цю продукцію.