ЗАСІДАННЯ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ

Прем’єр доручив негайно розпочати супровід у парламенті соціальних законопроектів та ретельно дотримуватися євроінтеграційного плану 

Уряд вітає відновлення законотворчої роботи та покладає великі надії на плідну співпрацю з парламентом у питаннях забезпечення стабільності та розвитку України, зазначив Микола Азаров на початку засідання. «Я переконаний, що зараз найдорожче — час, який ми зобов’язані витратити на зміцнення позицій України в нинішній напруженій ситуації. У такий час будь-які суперечки відкладаються, і вся команда працює на єдину справу. Я бачу добрий знак у тому, що після гострих дискусій і протистоянь лідери парламентських фракцій знайшли компроміс. Думаю, це великий крок до усвідомлення, що і влада українська, і опозиція українська, і народ в країні один», — наголосив глава уряду. За його словами, нині як ніколи потрібно захиститися від впливів світової рецесії, аби не потрапити у ситуацію, що сталася з Кіпром. «Ситуація, в яку потрапила ця країна (і не тільки вона), повинна всіх змусити замислитись, уточнити систему пріоритетів.  Очевидно, що для нас пріоритет — активізація розвитку економіки і посилення соціального захисту громадян. І перше, і друге абсолютно неможливе без законодавчого забезпечення», — зауважив Микола Азаров.

Ці документи — першочергові

За словами Прем’єра, на часі розгляд у Верховній Раді великого пакета документів соціального спрямування. Зокрема, це законопроекти про державну допомогу сім’ям із дітьми щодо державної соціальної допомоги для дітей-інвалідів; про запобігання та протидію домашньому насильству; про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення рівності прав одиноких матерів та одиноких батьків.

«Також чекають законодавчого врегулювання питання погашення заборгованості державних підприємств вугільної галузі до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань; визначення розміру допомоги малозабезпеченим сім’ям; забезпечення дітей та малозабезпечених сімей безплатними лікарськими засобами; реалізації членами особистих селянських господарств права на соціальний захист у разі настання безробіття», — сказав Прем’єр.

У цьому контексті він доручив міністрам, які відповідають за першочергові законопроекти, негайно розпочати активну роботу із супроводження цих документів у парламентських комітетах і фракціях.

Напруженої законодавчої роботи потребує й напрямок європейської інтеграції. «Ми готуємося до підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Уряд приділяє особливу увагу виконанню плану першочергових заходів щодо інтеграції України до ЄС на 2013 рік», — підкреслив Микола Азаров. Він додав, що конкретні результати у цьому напрямку вже досягнуті. Так, підписано угоди щодо отримання макрофінансової допомоги ЄС.

При цьому глава уряду нагадав, що 4 березня Кабінет Міністрів затвердив план першочергових заходів щодо вдосконалення законодавства з питань проведення виборів та щодо проведення інституційної реформи в сфері здійснення моніторингу та контролю державної допомоги суб’єктам господарювання. Найближчим часом уряд планує розглянути ще низку законопроектів та нормативно-правових актів, передбачених інтеграційним планом. Зокрема, це законопроекти про реформування Державної кримінально-виконавчої служби України, про внесення змін до Митного тарифу України та інші.

«Загалом затримок у виконанні зазначеного плану немає. З огляду на важливість цієї роботи доручаю і далі ретельно дотримуватись визначених термінів та технічних завдань на розробку нормативних актів», — поставив завдання Микола Азаров.

Продуктивної роботи депутатів потребує і напрямок євроінтеграції. Фото УНIAН

Безгоспних річок не буває 

Окрему увагу Прем’єр приділив непростим погодним умовам, що спостерігатимуться до початку квітня. «Звертаю увагу Міжвідомчого оперативного штабу на чолі з віце-прем’єром Олександром Вілкулом, а особливо Державної служби з надзвичайних ситуацій — на першочергову увагу до організації нормального проходу великої води», — наголосив глава уряду.

За його словами, найбільша загроза повеней зберігається у Волинській, Рівненській, Чернігівській областях, а також у Карпатському регіоні. «Центральні та місцеві органи влади зобов’язані зробити все необхідне, щоб можлива повінь та пов’язані з нею природні явища не призвели до негативних наслідків, утрат. Треба енергійно і постійно усувати виявлені недоліки. Йдеться про розчистку русел і дренажів, зміцнення водозахисних споруд тощо», — підкреслив Прем’єр.

У зв’язку з цим він наголосив на особливій відповідальності місцевої влади, яка повинна організувати роботу на найвищому рівні, з огляду на безпеку громадян, збереження майна людей, громад і підприємств. «Ніхто не має права чекати, що все зроблять рятівники. Навпаки, треба зробити все, щоб рятівникам не залишилося роботи. Мобілізувати треба комунальників, підприємства, розташовані на території громади, і громадськість. Головне, що у нас не повинно бути безгоспних річок та водовідвідних каналів, захисних ставків та інших водоймищ. Саме через їх захаращення наслідки стихії бувають набагато гіршими», — сказав Микола Азаров.

Водночас він подякував Службі з надзвичайних ситуацій за професіоналізм та оперативність під час ліквідації наслідків негоди у західних областях.

Насамкінець Прем’єр виділив два пункти порядку денного урядового засідання. Перший стосувався переліку об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонтів автомобільних доріг, а також обсяги їх фінансування у 2013 році за кредитами, залученими під державні гарантії. Після ухвалення цього рішення на низку важливих об’єктів дорожньої інфраструктури по всій країні буде спрямовано 7 мільярдів 200 мільйонів гривень.

Другий пункт стосувався працівників протитуберкульозних закладів. «Ми маємо встановити допомогу на оздоровлення під час відпустки у розмірі посадового окладу і щорічну матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових проблем у розмірі посадового окладу. А також поширити дію Порядку виплати надбавки за вислугу років медичним та фармацевтичним працівникам на категорії працівників, які визначені Законом «Про протидію захворюванню на туберкульоз», — зазначив Микола Азаров.

ЩО РОЗГЛЯНУТО НА ЗАСIДАННI УРЯДУ

♦ Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо отримання повноваження гаранта для забезпечення зобов’язань перед митними органами зі сплати митних платежів) (проект Закону);

♦ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення здійснення фінансового контролю та урегулювання конфлікту інтересів (проект Закону);

♦ Деякі питання оплати праці працівників протитуберкульозних закладів (постанова Кабінету Міністрів);

♦ Про затвердження переліку об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонтів автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення та обсяги їх фінансування у 2013 році за кредитами, залученими під державні гарантії (постанова Кабінету Міністрів);

♦ Про затвердження Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу (постанова Кабінету Міністрів).