На екстреному засіданні Ради Безпеки ООН, скликаному за ініціативою Росії, країна-агресор запропонувала направити на схід України міжнародну гуманітарну місію з російською допомогою під егідою і в супроводі представників Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ).

Постійний представник цієї країни при ООН Віталій Чуркін заявив: «Ми пропонуємо направляти конвої з російською гуманітарною допомогою під егідою і в супроводі представників Міжнародного комітету Червоного Хреста в Донецьк і Луганськ, а також до інших населених пунктів України, де сконцентровані внутрішньо переміщені особи зі східних регіонів». За його словами, Росія готова до максимальної транспарентності, тож пропонує, аби представники МКЧХ спостерігали за вантаженням конвоїв, супроводжували їх по всьому маршруту і керували розподілом допомоги серед людей, які її потребують. Передовсім це продукти харчування, медикаменти і медичне устаткування, системи для очищення води, електрогенератори.

Мовляв, глава МЗС Росії вкотре направив офіційні звернення гуманітарним агентствам ООН, до ОБСЄ, Ради Європи і МКЧХ із закликом організувати міжнародну гуманітарну місію. Однак, за словами Віталія Чуркіна, і на них, і на неодноразові звернення Росії про створення гуманітарних коридорів для виходу населення і вивезення дітей «Київ відповідає цинічними відмовами».

Однак усі спроби російської дипломатії очорнити Україну в очах світу знову провалилися. Заявивши про погіршення гуманітарної ситуації на сході України, ООН вкотре намагалася знайти вихід із глухого кута. Так, представник Управління ООН з координації гуманітарних питань Джон Гінг зазначив, що без політичного рішення дедалі більше людей на сході України опиняться в небезпеці або загинуть. Він додав, що з початку липня через конфлікт на Донбасі покинути свої будинки змушені були близько 58 тисяч осіб.

У тісній взаємодії з міжнародними організаціями влада України створює гуманітарні  коридори для всіх бажаючих залишити зону АТО. Фото з сайту erve.ua

Тимчасово виконуючий обов’язки Постійного представника України в ООН Олександр Павличенко заявив, що уряд України повністю виконує соціальні зобов’язання перед жителями Донецької та Луганської областей: «Уряд виконуватиме всі рекомендації ООН, в Україні немає гуманітарної кризи, ми можемо впоратися з ситуацією», — цитує слова посадовця прес-служба МЗС.

Натомість Постійний представник України в ООН закликав Росію контролювати свій кордон. Адже підтримка цією країною незаконних збройних формувань і спричинила кризу в Україні. «Якщо Росія дійсно зацікавлена стабілізувати ситуацію, ми пропонуємо припинити направляти найманців та зброю в Україну», — резюмував він.

Загалом же вітчизняне закордонне відомство у своєму коментарі назвало ініціативу МЗС РФ цинічною. «Окрім свідомого руйнування життєво необхідної інфраструктури регіону, житлових будинків, систем водопостачання та електроенергії, терористи так званих ДНР і ЛНР нападають на медичні заклади та їхній персонал, обстрілюють лікарні, перешкоджають лікуванню хворих, викрадають карети швидкої допомоги. Правозахисна організація «Human Rights Watch» у звіті засудила злочини проросійських бойовиків, закликавши негайно покласти цьому край», — йдеться у тексті заяви.

З червня в Україні працює Міжвідомчий координаційний штаб, до складу якого увійшли представники системи ООН та Міжнародного комітету Червоного Хреста. «У тісній взаємодії з ними українська влада вживає ефективних заходів із забезпечення першочергових гуманітарних потреб цивільного населення та внутрішньо переміщених осіб. Створено гуманітарні коридори для всіх бажаючих залишити зону АТО, — вважають у МЗС. — Україна та весь цивілізований світ не вірять у щирість намірів Росії. У той час, коли з території РФ терористи отримують підсилення зброєю, військовою технікою та найманцями, міжнародні партнери відгукнулися на заклик України та надають практичну допомогу у відбудові інфраструктури та вирішенні нагальних гуманітарних потреб мирних громадян Донбасу». 

Відділ новин
«Урядового кур’єра»