Шановні співвітчизники!

Від усього серця вітаю вас із річницею знаменної події.

Рівно чверть століття тому, 16 липня 1990 року, Верховна Рада Української PCP ухвалила Декларацію про державний суверенітет України — історичний документ, який став предтечею ухваленого роком пізніше Акта проголошення незалежності України.

Ухвалення Декларації відбулося за підтримки абсолютної більшості народних депутатів. 355 представників різних парламентських сил висловили своє ставлення не тільки до доленосного задуму, а й до головних засад майбутньої незалежної України. Визначення державних кордонів, які не могли бути змінені без згоди народу республіки, можливість самостійно вирішувати справи свого державного життя, і, нарешті, проголошення економічної самостійності — найвагоміші принципи, закладені у текст документа.

В той період вітчизняної історії Декларація стала вагомим чинником консолідації для парламенту та всього Українського народу, який прагнув змін у своєму житті.

Сьогодні Україна знову переживає вирішальні часи. Щоб пройти крізь складні випробування зовнішньою агресією, подолати негативні наслідки втручання деструктивних сил у внутрішнє життя нашої країни, необхідне єднання і політичних еліт, і всього суспільства. Справа захисту територіальної цілісності держави та водночас розбудови мирних сфер її життєдіяльності потребує максимальної самовіддачі кожного з нас.

Спільним виявом політичної волі маємо забезпечити непохитну юридичну основу для творення в Україні сучасної європейської держави з потужними територіальними громадами та відповідальними ефективними менеджерами в системі державного управління.

Я вірю в мудрий і героїчний Український народ. Переконаний, об’єднаними зусиллями ми вистоїмо у боротьбі з агресором, змінимо країну та будемо твердо торувати свій шлях у сім’ю розвинених демократичних народів.

Бажаю всім добра, злагоди та нових звершень в ім’я нашої держави.

Слава Україні!

Президент України Петро ПОРОШЕНКО

 

Дорогий український народе!

25 років тому Верховна Рада, виражаючи волю українського народу, ухвалила  Декларацію про державний суверенітет України. Цей історичний документ став втіленням мрій багатьох поколінь українців, які боролися за право самим вирішувати свою долю і самостійно брати участь у справах світу.

Боротьба за це святе право триває. На фронті, де наші бійці боронять країну від ворога. Всередині країни, де уламки гнилої системи чинять шалений спротив нашому поступові. У серцях і душах кожного, хто вичавлює із себе страх і зневіру.

Ми знов і знову показуємо всьому світу та самим собі — нас неможливо знищити, нас неможливо перемогти, нас неможливо зупинити на шляху до нашої мети. Ми обов’язково  станемо сильною і успішною країною у вільній сім’ї європейських народів.  

Для цього нам необхідно довести до кінця докорінні зміни в економіці, завершити очищення влади, зробити нездоланним наше військо, навчитися перемагати всюди і в усьому.

Згадаємо у цей день всіх, хто боровся і бореться за нашу свободу – і воїнів минулих століть, і героїв, сучасниками яких нам пощастило бути. Сил, витримки і Божої помочі всім нам.

Слава Україні!

Прем’єр-міністр Арсеній ЯЦЕНЮК