СОЦІАЛЬНИЙ ПРОЕКТ 

Що робить влада для громади
 

Однією із соціальних ініціатив, проголошених Президентом України, є доступність ліків та якість лікування громадян. Виконуючи це завдання, уряд узяв на озброєння європейський підхід до регулювання цін на ліки. У першу чергу від гіпертонічної хвороби та діабету.

«УК» поцікавився в Урядовому контактному центрі, що хвилює людей з цих питань сьогодні.

З 1 січня по 1 травня ц. р. на урядову телефонну «гарячу лінію» надійшло 90 звернень (30 звернень за аналогічний період минулого року) щодо браку медичних препаратів у аптеках. Більшість скарг були з м. Києва, Харківської, Миколаївської, Дніпропетровської та Донецької областей. Заявники не мали змоги придбати такі життєво необхідні для них ліки групи інсуліну, протидіабетичні, протипухлинні препарати, для лікування серцево-судинних та інших захворювань тощо. Нерідко причинами цієї проблеми органи виконавчої влади називали перереєстрацію препаратів та складнощі з їх поставкою.

З приводу браку ліків для отримання безкоштовного лікування та діагностування під час перебування в лікувально-профілактичних закладах охорони здоров’я надійшло 44 звернення, що відповідає минулорічним показникам (38 звернень). Окрім вищезгаданих препаратів, хворі також не отримували знеболювальних препаратів. Велика кількість скарг стосувалася відсутності реактивів для проведення лабораторних досліджень.

Проблемним залишається забезпечення лікувально-профілактичних закладів вакцинами для проведення імунізації дітей, а також вакцинами проти сказу. Жителька м. Нова Каховка Херсонської області поскаржилася на відмову у проведенні вакцинації проти сказу та правця її матері у Новокаховській центральній міській лікарні у зв’язку з браком вакцини. Головне управління охорони здоров’я Херсонської облдержадміністрації повідомило, що після отримання лікарнею від Бериславської центральної районної лікарні в борг трьох ампул правцевого анатоксину матір заявниці запросили на вакцинацію. Спеціалісти Урядового контактного центру перевірили, чи вирішено це питання. Відповідь була позитивною. Тож укотре можна переконатися: якби на місцях більш чуйно ставилися до проблем громадян, скарг від заявників було б набагато менше.

Стосовно забезпечення ліками на пільгових умовах кількість звернень порівняно з аналогічним періодом минулого року зросла на 58,4% (385 звернень). Найбільше зверталися інваліди, особи, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, та члени багатодітних сімей з м. Києва, Одеської, Дніпропетровської, Донецької, Миколаївської та Харківської областей.

Усього в 2012 році на урядову телефонну «гарячу лінію» надійшло 583 звернення громадян щодо забезпечення медичними препаратами. Зокрема, людей хвилював брак деяких препаратів в аптечних та лікувально-профілактичних закладах для надання медичної допомоги та проведення імунізації населення. Певні категорії громадян (пенсіонери, інваліди, інші соціально незахищені громадяни) скаржилися на проблеми з одержанням ліків безкоштовно та на пільгових умовах. Отож є тема для наведення порядку в цій царині.

За минулий тиждень на урядову телефонну «гарячу лінію» звернулося 7229 громадян зі скаргами, заявами та пропозиціями.

0-800-507-309. Урядова телефонна «гаряча лінія» працює, крім неділі та святкових днів, за таким графіком: понеділок п'ятниця — з 8:00 до 21:00, субота — з 8:00 до 19:00.