Якщо Україна й надалі будуватиме нові дороги такими темпами, то знадобиться щонайменше 60 років для оновлення дорожнього покриття. Про це в коментарі УНН заявив економічний експерт Юрій Гаврилечко.

«В Україні не будуються дороги, а робиться вигляд, що якимось чином щось відбувається на дорозі. Це не є будівництвом доріг...

З 2011 року в Україні було побудовано і відремонтовано, за офіційною статистикою, 3 тисячі кілометрів доріг. Це найбільше за роки незалежності. Загалом, в Україні мережа автомобільних доріг — близько 170 тисяч км. Відповідно, якщо такими темпами будувати нові дороги, то нам на це потрібно близько 57 років», — сказав експерт.

Ю.Гаврилечко також зауважив, що більшість компаній, які сьогодні будують дороги, — дискредитовані, а тому поки не з’явиться нормальний ринок та прозорі правила гри на ньому — говорити про якісне будівництво доріг не варто.

«В Україні потрібно створити певні умови і стандарти, а також механізми відповідальності компаній, які будують дороги. Якщо не буде конкретних умов, стандартів і відповідальності, якщо хоч одна ланка з цього випадає, то доріг не буде», — зазначив він.