Полтавські аграрії продовжують вносити зміни у структуру посівних площ, корегуючи їх відповідно до нинішньої економічної ситуації на продовольчих ринках. Дедалі менше сіють ранніх зернових, яких у нинішньому році по області не набереться й 200 тисяч гектарів (для потреб краю цього достатньо), соняшнику, натомість збільшаться площі сої та кукурудзи. На цьому під час всеукраїнської профільної відеоконференції наголосив директор департаменту агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації Сергій Фролов.

На його думку, це добре, тому що соя менше виснажує землю та насичує її азотом. З вирощування та експорту кукурудзи Полтавщина стабільно на першому місці в Україні. Цього року нею засіють майже півмільйона гектарів.

— Минула осінь видалася вологою, й приблизно 50 тисяч гектарів кукурудзи залишилося на полях. Наші аграрії дозбирували її вже перед посівною. Вважаю, це вже перекос. Треба правильно розраховувати, скільки культури вдасться вчасно зібрати. Краще дати землі відпочити. На продовольчі цілі така кукурудза не годиться. Якщо є цвіль чи прілість, то й на фураж не йде, — зазначив Сергій Фролов.

Основною проблемою він вважає мораторій на здійснення перевірок, який діє й досі і поширюється на аграрний сектор. Якщо 5—7 років тому законодавством регулювалася структура посівів, то сьогодні неможливо контролювати раціональне використання землі.

— У галузі тваринництва в нас виникає осередок африканської чуми свиней, а ми не можемо зайти на підприємство, щоб перевірити відповідність норм утримання. Для рослинництва — це правила використання засобів захисту, дотримання структури посівів, — констатує Сергій Фролов.

Посадовець також акцентував увагу на проблемі випалювання стерні й невідповідності суми штрафу тій шкоді, яка завдається гумусу. Родючий шар ґрунту формується десятиліттями, а вогнем знищується за лічені хвилини. Розмір штрафів за випалювання, вважає він, повинен дорівнювати вартості робіт з очищення та підготовки землі до наступної посівної.

А щодо його питань про окремий підрозділ, який займатиметься реєстрацією техніки сільськогосподарського призначення в Державній службі з питань безпечності харчових продуктів, а  також про необхідність якнайшвидшого перегляду розцінок на послуги в насіннєвих лабораторіях Державного центру сертифікації та експертизи сільськогосподарської продукції представники Мінагрополітики запевнили, що структура окремого підрозділу з реєстрації сільськогосподарської техніки вже визначена і відпрацьовується. А питання щодо розцінок на сертифікацію насіння та посадкового матеріалу вирішуватимуться в оперативному порядку.