У четвер, 19 листопада, підписано Угоду між Урядом України та Європейською Комісією про участь України у програмі ЄС «Креативна Європа».

Під час зустрічі Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка з Комісаром ЄС з питань культури, молоді та спорту Тібором Наврачичем, співрозмовники привітали етапну подію у відносинах України та Європейського Союзу у сфері культури, що відкриває Україні доступ до спільного культурного простору ЄС.

Ця масштабна програма Європейського Союзу надає нові можливості для популяризації української культури в Європі, доступу до засобів і можливостей ЄС для розвитку, зокрема, креативної індустрії, кіномистецтва.

Окремо Глава українського Уряду відзначив можливість перекладів українських авторів мовами країн ЄС та творів європейських авторів українською.

Прем’єр-міністр України підкреслив, що участь у програмі «Креативна Європа» є дуже важливою : «Україна хоче бути частиною великої європейської сім’ї. Я радий, що ми маємо спільний культурний шлях».

Арсеній Яценюк та Тібор Наврачич обговорили конкретні кроки, спрямовані на поглиблення співробітництва між Україною та Євросоюзом у сфері університетських та студентських обмінів. Було відзначено ефективність програми обмінів Erasmus, яка вже сьогодні працює в Україні.

Співрозмовники обговорили ситуацію з підтримкою наукової сфери України і допомогу в контексті потреб університетів, евакуйованих з територій, які потерпають від російської агресії.

Арсеній Яценюк звернувся до Тібора Наврачича стосовно можливостей підтримки в намірах Уряду створити в Україні мережу провідних середніх шкіл, розпочинаючи з укрупнених закладів регіонального значення, щоби в таких навчальних закладах уже скоро можна було побачити зразки передового підходу в середній освіті. 

Прес-служба КМУ