Фото з сайту president.gov.ua

ПАМ’ЯТЬ. У 81-ші роковини трагедії Бабиного Яру Президент Володимир Зеленський ушанував пам’ять усіх жертв масових розстрілів мирного населення нацистами в окупованому Києві в роки Другої світової війни, повідомляє його Офіс.

Глава держави поклав квіти до пам’ятника жертвам трагедії на території Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр».

Президент ушанував пам’ять євреїв, яких нацисти розстріляли в Бабиному Яру, встановивши лампадку біля меморіального знака «Менора». Кошики квітів від глави держави було встановлено до пам’ятників українській письменниці Олені Телізі та страченим нацистами ромам.

Володимир Зеленський оглянув інсталяцію «Чорний куб», присвячену 81-м роковинам трагедії Бабиного Яру. Усередині куба встановлено макет Бабиного Яру, на якому відбувається візуальна проєкція, звучать уривки творів українських письменників, присвячені трагедії, а на мультимедійних екранах демонструють зображення, що символізують трагічні події Бабиного Яру.

Главі держави розповіли, як Національний історико-меморіальний заповідник «Бабин Яр» працює над збереженням пам’яті про цю трагедію для сучасних і майбутніх поколінь українців.

Володимир Зеленський наголосив, що світ має зробити все для запобігання подібним трагедіям і злочинам проти людяності, які, на жаль, трапляються нині на українській землі. «Будь-які антигуманні режими становлять загрозу для всього людства. Злочинців, які спричиняють такі трагедії, обов’язково слід покарати. Щоб у диктаторів і тиранів не було бажання повторювати щось подібне в майбутньому», — зазначив Президент.