АНГЕЛ ВЕСНИ. Варто лише злегка зачепити мімозу і вона затремтить та вмить згорне своє листя, наче її обпекло морозом. За повір’ям, так само ця вибаглива рослина відчуває наближення нещирої людини.
 
Завезена з Австралії майже двісті років тому мімоза підкорила Європу: рівнини Чорногорії, пагорби Франції, італійські міста... Наївна гілочка з жовтими гудзиками-сонечками полюбилася багатьом. Диво-посланниця весни першою радує втомлених від зимової сірості людей. Аби віддячити сріблястій акації, а саме таку назву має цей незвичний кущ, взялися влаштовувати фестивалі на її честь. Першими як і годиться шарм мімози оцінили французи. Приміром у курортному Мандельйо-ла-Напуль ще з 1931 року свято мімози забарвлює Лазуровий берег яскравими променями.
 
Після відкриття свята в будиночку «Нотр-Дам де Мімоза» й обрання королеви мімоз вулиці центру міста і Мандельйо-ла-Напуль поступаються місцем парадам квіткових платформ. Вечори оживають від вуличної ходи артистів, казкових вистав і неймовірних перформансів.
 
З величезною повагою ставляться до чарівної квітки й на Адріатичному узбережжі Чорногорії. Фестиваль «Мімоза» у курортному Герцег-Нови триває кілька тижнів, за які всі охочі встигають відвідати музичні концерти, вечори, присвячені театру та літературі, спортивні змагання, заходи на рибальську тематику, різні художні експозиції і, звісно, бали-маскаради. А практичні місцеві тим часом пожвавлюють туристичний сезон.