Кримський журналіст Микола Семена, раніше засуджений незаконним судом в окупованому РФ Сімферополі, прибув до Києва та отримає необхідне висококваліфіковане лікування й соціальне забезпечення від держави у повному обсязі.

Українського політв’язня за особистим дорученням Президента Володимира Зеленського на київському залізничному вокзалі зустріли працівники Секретаріату уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Про це в соціальних мережах повідомила омбудсмен Людмила Денісова.

Звільнений кримський журналіст отримає необхідне висококваліфіковане лікування на базі державної наукової установи «Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини» Державного управління справами.

Фото з сайту ua.krymr.com

«Щиро радію звільненню ще одного незаконно засудженого окупаційною владою громадянина України», — резюмувала Людмила Денісова.

У квітні 2016 року окупаційна влада Криму звинуватила Миколу Семену в публічних закликах до порушення територіальної цілісності Росії, провівши обшук у його будинку. А в травні того самого року йому висунули звинувачення. Журналіст перебував під підпискою про невиїзд. 22 вересня 2017 року підконтрольний Кремлю так званий Залізничний суд Сімферополя засудив Семену до 2,5 року позбавлення волі умовно, повідомляє УНІАН.

14 січня 2020-го той самий «Залізничний суд Сімферополя» задовольнив клопотання адвоката про дострокове припинення випробувального терміну і зняття незаконної судимості.