Українська піаністка Надія Шпаченко отримала найпрестижнішу музичну нагороду «Греммі». Її альбом The Poetry of Places переміг у категорії «Найкраща класична збірка».

«Надія Шпаченко отримала звання доктора музичних мистецтв і магістра в університеті Південної Каліфорнії, який закінчила на відмінно. Серед її педагогів — Джон Перрі в Лос-Анджелесі, Віктор Розенбаум у Бостоні, Віктор Дерев’янко в Ізраїлі, Серафима Шварц в Україні», — йдеться на сайті Національного симфонічного оркестру України.

Фото з сайту censor.net.ua

Як повідомляє Укрінформ з посиланням на Радіо Свобода, Надія Шпаченко — професор фортепіано в Каліфорнійському державному університеті Помони. В Америці вона відома активним виконанням сучасної музики. На її рахунку прем’єрні виконання творів Елліотта Картера, Джорджа Крама, Тома Флаерті, Юрія Іщенка, Яніса Ксенакіса та інших.

Ця номінація на «Греммі» стала для піаністки третьою. Вона претендувала на нагороду ще за дебютний альбом Woman at the New Piano, який також  номінувався в категорії «найкраща класична збірка».

А тріумфатором цьогорічної «Греммі» стала 18-річна американка Біллі Айліш, яка отримала одразу шість статуеток, зокрема  в головних категоріях. У категорії «Найкращий запис» перемогла її композиція Bad Guy, а її платівку When We All Fall Asleep, Where Do We Go? визнали найкращим альбомом року.