ОБОРОНОЗДАТНІСТЬ. Перший серійний військово-транспортний літак Ан-178-100Р викотили зі складального цеху на столичному Державному підприємстві «Антонов». На літаку встановлено обладнання вітчизняних і західних постачальників комплектуючих.

Фото з сайту ukrinform.ua

«Усі ми в дитинстві мріяли бути льотчиками, літати, але найскладніше — збудувати літак. Мені видається символічним, що Україна демонструє свою обороноздатність завдяки об’єднаним зусиллям. Ця синергія — запорука нашої перемоги, — наголосив міністр оборони Олексій Резніков, оглядаючи літак. — Сьогодні ми демонструємо, що вміємо будувати, літати і себе захищати».

Він запевнив, що цих літаків буде випущено не лише три, як передбачено чинним контрактом для Збройних сил України. А їх буде більше, повідомляє Укрінформ. 

Заступник головнокомандувача Збройних сил генерал-лейтенант Сергій Мойсюк зауважив, що ЗСУ потребують сучасної високотехнологічної, надійної й простої в користуванні військової техніки: «І цей літак — представник саме тієї техніки, яка нам потрібна».

Командувач Повітряних сил ЗСУ генерал-лейтенант Микола Олещук запевнив, що Повітряні сили готові прийняти перший літак Ан-178-100Р. «Нам потрібно пройти ще нелегкий шлях — підготувати особовий склад пілотів на цей літак, потрібно підготувати інженерно-технічний склад, щоб ми могли освоювати, ремонтувати і виконувати завдання».